8 Aylık Kediye Yetişkin Maması Verilir Mi?

Verdatrtp

bir arkadaşım 8 aylık erkek kedisine yetişkin kedi maması vermeye başlamış, kedisi iri ve sağlıklı, 8 aylıktan sonra yetişkin kedi mamasına geçilmesi doğru mu sizce?

15 CEVAP

esenaylmaz

12 aylıktan sonra yetişkin kedi maması verilir

Sselin1

Degerleri dusuk bir mama degilse bir sorun olmaz. Bazi yetiskin mamalari zaten icerik olarak kitten mama ayarinda. N&d mamanin kittenle yetiskin mamasi ayni degerlere sahip hatta farki kitten mamanin taneleri daha kucuk.

Adger

En erken 10 aylıkken Başlanabilir 8 aylık bir kediye verilmesi uygun değil.

Verdatrtp

@Sselin1 N&D yetişkin kedi maması kullanıyormuş

Verdatrtp

güncell

emreovec

2 ay daha beklese yetişkin maması vermek için fena olmaz.

tyguler

Biz 7 aylıkken verdik veteriner demişti de her kedi için geçerli mi bilmiyorum

Hadeyan

Kedi kısır mı ?

Verdatrtp

@Hadeyan kısır değil

Hadeyan

Kısır değilse kesinlikle yetişkin maması için çok erken

Sselin1

Hangi mamayi kullaniyor arkadasiniz. Degerleri ve icerigi onemli. Markayi ve cesidi yazarsaniz daha dogru cvp verilir.

Gizemmii

Bence değerleri iyiyse sıkıntı çok da yok bize sekizinci ayda geçebilirsiniz denmişti

Sselin1

Zaten n&d kitten ile yetiskin arasnda hicbir fark yok. Yani degisen tek sey daha buyuk taneli mama yiyor olmasi ki 8 aylik bir kedi icin bu daha iyi bir sey.

emirhanaydin

Ben 7 aylikken ND morina balikli yetişkin kedi mamasi kullanmaya basladim suan 9 aylik 4.9 kg halen o mamayi kullaniyorum gayet sağlikli bir sıkıntı olmadı

kucukkedim

kedim 8 aylıkken kısırlaştırıldı, kısırlaştırılmış kedi maması vermem gerekiyordu ama yavru için yoktu, vet heke sordum vermemde bi sakınca olmadığını söyledi, kısır değilse şayet kitten ile beslenmeli