Çig Beslenme

deniznergis

RAWFORUS çig beslenme donuk mama kullanan varmı aramızda görüşlerinizi bizimle paylaşırmısınız

19 CEVAP

deniznergis

kendisi gıda mühendisi sayılır ,evde yapmış sanırım taurin ilavesini fazla kaçırdıgını söylemişti vazgeçtim çiğ beslenmeden deyince.gülmüştüm kendisine .veterinere sorsam aman aman kesinlikle deyip çiğ beslenme lafı daha agzınızda kalır.

deniznergis

yazım imla kurallarına hiç takılmam takma kafana yüz yüze sohbet ediyoruz sayılır

Zeynepulku

Çiğ beslenme yapacaksanız veya geçmeyi düşünüyorsanız tek kaynaktan bakmayın. Sadece bir kaynaktan bakmak doğruyu yanlışı ayırt etmenizi engeller. Özellikle yabanci sayfaları inceleyin Cat centric, rawfeeding, perfectly raw some gibi. Türkçe kaynak olarak çiğ beslenme raw&barf Facebook grubunun web sitesine bakın ve kesinlikle gruba girin, oradaki insanlar daha deneyimli bir çok bilgi mevcur.

Anonymus179224

Bütçem yetseydi kesinlikle kullanmak isterdim :( Hoşuma giden bir marka ama stok sıkıntısı yaşanabiliyor maalesef :/

deniznergis

yani çig beslenme uygulayan bir arkadaşım, kedisini ölümün pençesinden zor aldı o sebebten korkmuyor degilim

Anonymus179224

😞 Arkadaşınız hazır olarak mı satın almıştı barfı? Evde yanlış hazırlanınca türlü tehlikeler oluşturabiliyor çiğ beslenme. Ayrıca her kediye ve köpeğe de uygulanması sakıncalı olabiliyor, dolayısıyla bu diyete geçmeden önce kedinizi muayene ettirmeli ve veterinerinizden onay almalısınız. Ben bu marka hakkında şu ana kadar kötü bir yoruma şahit olmadım. Hatta aksine sağlık konusunda olumlu etkiler yarattığını söylüyor insanlar. 😁

deniznergis

aslında kediler et obur hayvanlar dogada çig besleniyorlar her türlü vitamini yedikleri avdan alıyorlar tahıl olayınıda avlarının midesinde bulunan tahıllardan alıyor sindirim sistemine faydalı oluyor donuk mamada olay nasıl işliyor merak ettiğim konu bu

Policlal

Bu konu bana hiç güven vermiyor. Evet dışarıda tabi ki ne bulurlarsa onu yiyorlar çünkü imkanları yok. Pis suda içebiliyorlar ama bu demek değil ki böyle beslenmeli böyle su içmeliler. Bizde zorunda kalsak çiğ et yer, pis su içeriz değil mi? Düzenli iç dış parazit yapılsa bile bence yararlı değil bence bu benim kişisel fikrim tabi farklı düşünenler de var

Policlal

Bence bence yazmışım yanlışıkla anladınız siz beni :)

Anonymus179224

Dondurma mevzusu şöyle: Etlerin içerisindeki patojenlerden (Salmonella, e coli vs) kurtulmak adına dondurma işlemi gerçekleştiriliyor. Donuk mamalar, buzlukta muhafaza ediliyor. Bir gece öncesinde buzdolabında çözdürüp kedinize veriyorsunuz :)

Policlal

Riskli olduğunu düşünüyorum. Ekstra riskli ve özveri gerektiriyor.

Anonymus179224

Yeterince dondurmuş mu :)? Riskleri minimuma indirebilmek adına -18 derecede üç hafta boyunca dondurma işlemi yapılması gerekiyor ki bu patojenlerin sayısı iyicene azalsın. Bizim veterinerimiz de Royal Caninci ama gerçekten takdir ediyor bu diyeti. 😌

Zeynepulku

İlk defa baslayacaksaniz haizr önermem. İlk önce kedinizin çiğ ete, et türlerine tepkisini çözün. Kedinizin alerji veya tolerans durumuna göre karar vermelisiniz, tavuklu mu dans etli mi alacaginizi ama ben Hazır tercih etmezdim, evde yapmak en iyisi. Kedinizi köpeğinizi en iyi siz tanirsiniz. Hazır alacaksanız rawforus tercih edin diğerlerine göre daha kaliteli.

Nur_akbasss

Facebook da [Çiğ Beslenme (RAW & BARF)] diye bir gurup var orada daha bilgili arkadaşlar var oraya sormanızı tavsiye ederim

Anonymus179224

Çok büyük oranda azalıyorlar ve dondurduğunuzdan dolayı üreme imkanı da olmuyor :) Kaynak olarak suzionlineblog’ u kullanıyorum bu arada. 😉