Gastro Mama Kullanımı

Gizemmii

Merhabalar, geçmeyen kronik bir yumuşak dışkı zaman zaman ishal sorunumuz var neler denesek de geçmedi maalesef. Gastro mama kullanan var mi acaba uzun yıllar ya da uzun süre ? Sensible sensitive mamaları da denedik ama maalesef işe yaramadı gibi daha tedavimiz bitmedi ama sanırım gastro mamayla devam edecek gibiyiz kullanan fikri olan paylaşırsa çok mutlu olurum

13 CEVAP

DoraFiko

Aynı dediğiniz gibiydi benim kedimde. İştah enerji tavan kiloda alıyordu düzenli. Ama yumuşak kaka sorunu bir türlü geçmiyordu. Mama değiştirdik geçmedi gastro mamaya geçtik geçmedi. Çeşit çeşit probiyotik kullandık geçmedi. 2 kez dışkı muayenesi yaptırmıştım temizdi. 3. Kez baktırdım kakada kanda gördüğüm için. Eimeria adında bi parazit çıktı. Ona uygun tedavi aldıktan sonra düzeldi sorunumuz.

Probyotik kullandınız mı hiç

DoraFiko

Dışkı muayenesi yaptırdınız mı kedinize

Gizemmii

Dışkıya bakıldı kan da verdik onda da herhangi bir problem yok ki gayet de sağlıklı aslında görseniz hiç inanmazsınız ishal olduğuna

Gizemmii

Şurup tarzı bir prebiyotik var enjektörlü veriyorum kullandım maalesef asla çözüme ulaşamadık dışkısına da veteriner bayağı baktı kana da baktı yok yok anlamadım dediğiniz gibi kilo enerji her şey normal

Gizemmii

Nasıl bir tedavi izlediler acaba sizinkisine. Hatta dün farklı veterinere götürdüm faydası olur diye yazık helak oldu normalde hırçın değildi pusete koyunca deliriyor artık iğneden korkusuna

DoraFiko

Öncelikle paraziter tedavisini oldu. 3gün seruma gittik vitamin vs de verildi. Ardından da 15gün antibiyotik kullandık sabah akşam. Ardından düzeldi.

Dışkısı eskiye nazaran daha açık renkli ve ağır kokulu mu peki

Gizemmii

Evet ağır koku oluyor zaman zaman ve o kokuyu aldığı için daha çok kazıyor patilerine bulaştırıyor

DoraFiko

Benim kediminde normal dışkısından daha ağırdı dışkı kokusu aynı dediğiniz gibi kapatmak için çok uğraşırdı arka patilerine bulaşırdı hep. Parazit olma ihtimali yüksek. Hekiminize bunu detaylıca tekrar anlatın dışkı muayenesini gerekirse bidaha yaptırın. Biz 2.5 ay uğraştık bu sorunda en sonunda anlaşıldı parazit olduğu

Gizemmii

Çok teşekkür ederim ilginize :)

Ben kullandım büyük kedim de geçmeyen yumuşak kaka sorunu vardı ama parazitle ilgili bir sıkıntı yoktu. İyice baktırdık bizde. Gastro mama kullandık hills marka olan mamayı kullanırken çok iyiydi dışkısı ama eski mamasına dönünce yine yumuşak dışkı sorunu oldu. Veterinerimiz kullandığınız markayı değiştirin dedi. Değiştirdikten sonra düzelmeye başladı. Deneye deneye en iyi gelen markayı buldum ben de :) şuan hills yavru kedi kullanıyoruz biraz büyüdüğünde daha iyi markalar alacağım ama şuan sadece hillste yumuşak dışkı sorunu yaşamıyorum. Bizim sorunumuz fazla protein yüzündendi protein ağır geliyordu.

Veterinerimiz sunuda söylemisti kedinizde hic bir problem yok kakada kanda hepsi gayet iyi ama geçmezse uzun bir süre gastro mama kullanabilirsiniz demişti. Hayat boyu kullanan kediler varmış. Ama benim kedim de alerjide var bünyesi bazı şeylere hemen tepki gösteriyor o yüzden fazla protein ağır geliyordu. Eğer yukarda arkadaşın dediği gibi parazitle ilgili sorun yoksa başka nelerin buna sebep olabileceğini hekiminize sorun bazen üstelemeyince cevap alamıyorsunuz en azından o yönde ilerlersiniz :)

Gizemmii

Bizimkine de tavuklu pek yaramıyor açıkçası en başta rc kitten kullanıyorduk sonra hills Balıklı kullandık bozuldu zaten hemen tavuklusunu aldım yaramadı yine de bilmiyorum ömür boyu kullanacağız sanırım

Gizemmii

Kan man hepsine bakıldı mama da çok mama denedim mesela kuzulu hassas sindirim de aldım yok anlamıyorum :(