Scottish Fold Türünde Kedime Ne Marka Mama Almalıyım?

mazlumm

Merhaba, benim scottish fold türü 1,5 yaşında olan bir kedim var. Veterinerine ilk götürdüğümüzde, tüylerinin normalde bu kadar sert olmaması gerektiğini ve bunun sanırım mama türünden kaynaklandığını söyledi. Şuan Felicia'nın Az Tahıllı ve Kuzu Etli olan mamasını kullanıyoruz. Bilgili olanların en kısa sürede cevaplarını bekliyorum...

22 CEVAP

simbakedi

@metmet acananın all life stages mamalarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. hem kısırken, hem yavruyken vs. böylece verdiğiniz vitamini 2 haftada 1 kere vermeniz yeterli olacaktır. pacifica, grasslands ve wild prairie bu mamalardan. glukozamin benim bildiğim hasta kedilerde her gün kullanılması gerekiyor. 4 aylık kedinize her gün kullanmak ağır gelir mi bilmiyorum. onu dediğiniz gibi veterinere danışmak en iyisi. ayrıca kediniz erkekse hangi mama olursa olsun idrar yolları sıkıntısı çekmemesi için biofeline urinary tablet de öneririm ek olarak ama o da her gün kullanılmamalı. önlem amaçlı sadece ben de alıp kullanacağım. umarım acana kedinize iyi gelir. iyi gelmezse nd, brit care bakabilirsiniz. ama bozita geyikli kısır mamasının da içeriği çok güzel. o da aklınızda olsun. ndde de bıldırcınlının et oranı çok güzel.

metmet

@simbakedi ayrıntılı yanıtınız için çok teşekkür ederim.
Ayrıca üriner tablet öneriniz çok hoşuma gitti henüz o kısımları araştıramamıştım (kısır erkek kedi mevzuları..) BioFeline'i alacağım sağ olun.🙏

metmet

Güzel mama gerçekten @orhdoner, yavru kısır iken bunu da ekleyeceğim araya bir dönem, 1yaşından sonra cok seçenek var zaten, hep kısır gideriz.

Muezzabalim

Benim de scotish fold kedim var tüyleri sertti dediğiniz gibi.bir aydır acana aldım gözle görülür şekilde tüyleri ipek gibi oldu tavsiye ederim

mazlumm

@Afedersinizamasakinm Maalesef bütçem el vermiyor. Kısır değil kedim. Proplan nasıl bir mama tavsiye eder misiniz??

Tughal

Açıkçası ben de aynı durumdayım, pro plan ya da hills almayı düşünüyorum

Lolakim__

Kesinlikle Royal Canin kullanmayın. Kedim 6 yaşında ve bu sebepten hastalandı. 3 kedim için de Hills mama kullanıyorum ve çok memnunum. Tüyleri az dökülüyor ve kilo dengesi çok yerinde.