Köpeğimin Yola Çıkmasını Nasıl Engellerim?

asynzgnl

Merhabalar otoban kenarında bir bahçede köpeğimi besliyorum. Köpeğim bahçeden çıkıp geziyor ama bazen yola çıkıyor ve ezilmesi an meselesi oluyor. Bağlayınca da çok ağlıyor. Nasıl bir davranışla yola çıkmasını engellerim ve istediğim sınırlar içinde durmasını sağlarım?

1 CEVAP

Whitedog

merhaba, eğer köpek arkadaşla beraber kalmıyorsanız orada sizin yapabileceğiniz sadece bahçenin sınırlarını daha güvenli hale getirmek. eğer kaçıyorsa kaçamayacağı hale getirin, örneğin duvarlar 1.5 metreden az olmasın. ve lütfen hiç bağlamayın, eğer bahçe çok büyükse ona özel küçük, çitle çevrili ve üstü kapalı bir yer yapabilirsiniz, bu da köpek arkadaş üzerindeki stresi azaltır.