Geçmeyen İshal

Berkaycihan

Merhaba
Arkadaşlar 6 aylık british longhair kedim var . Bütün aşıları yapıldı sadece karma 3 aşısı kaldı . Onu da yarın yaptıracağım . Kedim yaklaşık 1 aydır ishal ve veteriner hekime götürdüğümde bağırsak flora düzenleyici verdi kullandık ama düzelme yok. Bu konu ile alakalı tecrübesi olan veya yardımcı olabilecek birisi var mı

14 CEVAP

Ozgeozek

Mama kaynaklı olabilir değilse çözümü veriyorum, eczacıyım sürekli vet. Reçetesi giriyorum aynısı başıma geldi 1 ay sürdü aynı teşhislerdi çözdüm 3 günde diafuryl şurup günde 3 kez 2 mg, entrogermina günde 2 kez 1 tüp verirseniz geçer entrogermina biraz pahalı ama vete boşuna para vermeyin yanına pirinç, tavuk, ve patates haşlayın banada dua edersiniz.

Kevserhaksever

Mama alerjisi olabilir her mama her kediye yaramıyor.
Benimde sindirim hassasiyeti olan bir kedim var biz bu durumu gimcat gastrointestinal paste ile çözdük.
Araştırıp deneyebilirsiniz. 10 gün probiyotik takviyesi işe yaramayınca veteriner hekimimiz verdi ve 2 gunde ishali geçmişti.
Sabah ve akşam en fazla nohut tanesi kadar olacak şekilde mamadan önce verdim.

eceyilmaez

1 aydır geçmeyen ishal çok tehlikeli geldi bana. Kan değerlerine bakıldı mi? Yeterince sıvı aliyor mu ishalle kaybettiği minareli falan yerine koymak lazım. Probiyotik niyetine ılık yoğurt verebilirsiniz. Fakat benve başka bi vet daha görsün. Yazık halsizlesir o kadar uzun ishale

Berkaycihan

Hiç halsizlik yok , yemesinde de bir sorun yok , gayet güzel yiyor ve çok hareketli. Kilosu baya yerinde 3 buçuk kilo. Ben de bunu çözemedim

Ozgeozek

Entrogermina kids alıcaksınız bu arada

pablopicasso

Mama değişikliği yaptınız mı? Yada ne ile besliyorsunuz?

Berkaycihan

Mama değişikliği yapmadım , la vital mama ile besliyorum

eessmmaa

Kaka tahlili yapıldı mı parazit olabilir

Berkaycihan

Yapılmadı da , 2 defa iç dış parazit yaptırdım . Hatta en son bir hafta önce yaptırdım

Bird

Uzman degilim ama bence bol bol su içmeli yada bir mikrop olabilir bi kan tahlili yaptirmalisiniz bence

Berkaycihan

Yarın tekrar götüreceğim teşekkürler

Canann61

Benim kedimde de geçmeyen ishal vardı hatta kanliydi çok yumuşak diskiliyordu 3 ay uğraştım en sonunda veteriner değiştim bana Hills id mama verdi kullandık ishal sorunu kan sorunu çözüldü. Sonra hilss kitten onu kullanmaya başladık fakat arkadaşlar Hills mamanın icerigini pek beğenmediler ishal konusunda yardımcı oldu bana ama ne kadar besleyici bilemem sorun bence doktorunuza

iremikra

benim kedimde nerdeyse 1 aydır ishal vet hills diyet mama kullanın diyor ama 2 3 ay boyunca onu alacak durumumuz yok şuan bende probiyotik kullanıyorum geçmiyor aksi gibi üstüne falanda bulaşıyor napıcaz bilmiyorum.probiyotik kullanımı bitince kan ve dışkı testi yaptırıcam.veterinerimiz ilk götürdüğümde test falan istemedi benimde aklıma gelmedi yaptırmak umarım biran önce iyileşirler çünkü insan olmayınca ne yapacağınızı bilmiyorsunuz sancılı bir süreç

iremikra

bu arada benimkide çok iyi görünüyor hatta tombalak bile oldu suyu çok içiyor oyun oynuyor