Doğumda Ölü Yavru

Seymadmrdgn

Oncelikle cok cok üzgünüm sokaktan bir kedi sahiplendik hamileydi bugün doğurdu 1.yavru dogdu 2. Yavru dogdugunda ölüydü 3.yavru doğdu 4.dogarken yarisi icerde kaldi ve cok uzun sürdü veterineri aradim ilk baslarda kipirdiyodu sonra kipirdamadi hic masaj yapin kendi dogurur dedi ikiside siyahti ve ikiside öldü cok üzgünüm neden ölmüş olabilir ilk dogumuydu o yüzden mi yoksa yapabilecegimiz birsey varmiydi

6 CEVAP

Betullsusam

İlk doğumda bu tür şeyler olabiliyor, geçmiş olsun.

SerraYanmaz

Belki bünyesi çok hassastır belki çiftleştiği kedi akrabasıdır
4. Yavruda uzun süre çıkamadığında temiz bı bezle ya da eldivenle çıkan kısmından tutup çekebilirdiniz çok kilolu olduğu için zorlanmış olabilir ya da artık gücü kalmamıştır kasılma gelmemiştir nefessiz kaldığı için ölmüştür
Hayırlısı olsun yaşayan yavrular ve anne iyi olsun

Seymadmrdgn

Eldiven giyip denedim fakat gelmedi kedi de cok huysuzlandı veteriner masaj yapın dedi masaj yaptik doğdu ama ölüydü kalp masaji yaptim ise yaramadı

Seymadmrdgn

Teşekkür ederim bu arada

ZehraBulutt

Doğum sırasında ya da doğumdan sonraki birkaç günde ölen yavrular olabiliyor, üzmeyin kendinizi. Kediler bizim gibi değil çok yavru olur ama hepsi hayatta kalmaz genelde.

Seymadmrdgn

Çok teşekkür ederim