Evde Kedi Maması Nasıl Hazırlanır?

Tercihen tavuklu ve pişmiş olarak hazırlamayı, dönüşümlü olarak kuru mama ve macunlar ile desteklemeyi de düşünüyorum. internetten bulduğum tarifler var fakat bizzat birilerinin tavsiyesini almak daha iyi olur. Tahıl olarak ne tercih edilmeli? Ne sıklıkla devam edilmeli ve nasıl muhafaza edilmeli? Sizler neler yapıyorsunuz?

3 CEVAP

Adger

250 gram Tavuk Göğsü
2 bardak su
Eser miktarda Balkabağı
Eser miktarda havuç
Eser miktarda yulaf

Tavuk göğsünü çabuk pişsin diye doğrayıp 1 tencereye malzemelerin hepsini koyup 3 dakika pişirip Blenderdan geçiriyorum. 4 dakikadan fazla pişirmeyin çünkü Havuç ve balkabağının hiçbir besleyici özelliği kalmaz.

Adger

Yaş mama Tarifi Verdim ben Suyunu süzmeden blendardan Geçirin ve kedinize 2 günde verin.sürekli vermeyin. Kediler için Dengeli bir mama hazırlamak Profesyonellerin işidir veterinerleri bile aşar ama Veterinere danışmadan Bir şey yapmayın kedinize Yazık olur.

Superisi814

Evde hazirlanan mamalarda bünyede fosfor vb.nin birikmemesi icin ozenli olmak gerekir.Bunu belirttikten sonra :
Tavuk göğsü , ciğer, yürek, taşlik vb alip haşlayabilirsiniz.
Ben hep bir tik zeytinyaği koyarim.
Icine havuç , brokoli, kabakvb.sebzeler dahil edebilirsiniz.Rendeleyebilirsiniz.Taslik serttir bu nedenle kesmelisiniz .Benimki pek sebze yemiyor ancak kapi önündekiler yer.
Ben haslama suyundan da eklerim ki faydasi olsun.
Akciğer vb.de yedirdigimi biliyorum.Kirmizi et ihmal edilmemeli.
Sirf kemik alip saatlerce kaynatma yöntemi var ancak bunu sokakta canlara da bakiyorsaniz öneririm .
Yogurt veririm bir de o öğün degildir bizde ancak.
Buzlukta muhafaza edebilirsiniz.
Buzdolabinda ise 2.gün sonu bitmiş olmali.