Barınaklar Sokak Hayvanlarını Tedavi Edip Kısırlaştırıyor Mu?

Adger

Arkadaşlar sokaktaki yaralı hayvanları barınağa götürsem Barınağın veterineri tedavi edip, kısırlaştırıp bana geri verir mi?

4 CEVAP

Elmas35

Hangi şehirde olduğunuza bağlı. Ben İzmir'deyim ve bir çok kez kedi götürdüm Belediyeye. Tedavi amaçlı tabi. İlgililer burada fakat yatılı bırakmanızı tavsiye etmem. Çok kalablık ortamda tüm hasta kediler bir arada tutuluyor. İmkanınız varsa tedavi sürecinde gidip gelin. Birde kısırlaştırma için önceden randevu alıyorsunuz. (2 hafta kadar sürebiliyor size sıra gelmesi) Ben kısırlaştırmak için hiç götürmedim ama düzenli götürenler var.

Anonymus552223

Bizim sehirde kopekleri kisirlastiriyorlar fakat baska mahallelere belki de sehir disina atiyorlar. Guvenmiyorum. Ama son careyse tedavi icin yollayabilirsiniz.

Hayir vermez. Tedavileri eksik yapılır kisirlastirmasi güven vermez. Bir kedi sahiplenmek istiyorsanız öncelikle maddi durumunuzu göz önünde bulundurun. Demiyorum ki kedi hasta haliyle sokakta kalsın kisirlastirmayi erteleyip tedavisini bir klinikte yaptırmanız en iyisi

mihriii

sokaktakileri demiş zaten bence arayıp sorun sokak hayvanları olduğunu belirterek