N&D Mama Yemiyor

siriniko29

Kızım 4 aylıktan beri N&D tavuklu mama tüketiyor. İştahla yer her zaman. Hatta aşırı yiyordu onu düzeltmeye çalışıyorduk. 2 gün öncesine kadar 70 gr yiyen kızım dün 11 gr yedi. Çok su içerdi su içme miktarı azaldı. Hareketliliği yerinde, kusma yok. Ama sanırım yemediği için kakasını da yapmıyor.Bu arada yaş mama verince onu yiyor. Maması yeni poşet ve mama eski mamadan farklı durmuyor. Acaba bir sorun mu var?

7 CEVAP

Hadeyan

Ufak boy farklı bir marka alın ya da aynı mamayı ufak boy alın bakalım değişecek mi tavrı ? Değişirse elinizdeki mama sahte ya da bayat olabilir. Yok değişmiyorsa kedinizin canı sıkkındır. Dış çıkarıyordur falan. Veterinere de danışın muhakkak.

siriniko29

....

siriniko29

....

siriniko29

Danışmakta fayda olacak sanırım

Merve203

Ayni durumu yasadim ve veterinere goturdum. Yas mama yiyor mu diye sordu. Kediniz yas mama yiyorsa ve istahli sekilde yiyorsa kendi kuru mamasindan sıkıldığını gosteriyormus. Biz mama degistirmek zorunda kalmistik.

Adger

Diş çıkarma Döneminde Çok az yiyorlar.

siriniko29

@Merve203 ben de aynı durumdan şüpheleniyorum ama 2 gün önce aşırı iştahlı yiyordu. Acaba eşim şehirdışına çıktı psikolojisi bozulmuş olabilir mi?