Hangi Mamayı Seçeceğime Karar Vermem İçin Yardımcı Olur Musunuz??

Eywww

Hills, matisse veya Felicia düşünüyorum sizce hangisini almalıyım yavru kedim için

11 CEVAP

ben proplanın yavru kedi mamasını öneriyorum kendi kedime de bebekken onu kullandım yine de veteriner hekiminize danışmalısınız bence :)

tyguler

Ben fiyat açısından felicia almayı düşünüyorum.
Içinde gerçek et yok ama somon, tavuk proteibi var yani unu. O da kötü bir içerik değil diye biliyorum. Yine felicia nın yas mamaları da iyiye benziyor ben henüz kullanmadım ama iyiye benziyor felicia
Mükemmel deģil ama kötü de değil fiyat aćısından uygun bir şey istiyorsanız alabilirsiniz

Eywww

Uzun zamandır mama araştırması içerisindeyim purina one kullanıyordum çok memnundum iyi bir mama olmadığını söylediler herkes nd, acana, proplan öneriyor herkesin bütçesinin buna yeteceğini düşünmüyorum Felicia almayı düşündüm onunda kötü olduğunu söylediler ne yapacağımı bilmiyorum. Veterinerlerde hills, Royal canin gibi mamalar öneriyorlar ne deneyeceğimi bilemiyorum

tyguler

Felicia orta kalite bir mama kötü de diyemeyiz bemce

eceyilmaez

Içinde dediginiz gibi bilmem ne hayvanları proteini, kanatlı kümes hayvani proteini vb. Gibi içerikler iyi değil. Hayvanın ayağını gagasını falan öğütüp un haline getiriyorlar o. Kediler etçil olduğu için içinde mutlaka ham et olmalı az oran bile olsa. Ama tabii ki bütçe dahilinde fiyat performans karşılaştırması yapin siz içinde bunların en az olduğu uygun fiyatlı olanını tercih edin

ezginiko

Mama konusunda bende çok kararsızdım 2 buçuk aylıkken sahiplendim. Proplan önerdi veterinerimiz. 6 aylık olmak üzere hala proplan devam ediyorum yemesinde veya sağlık açısından mamadan kaynaklı bir sorun yaşamadık. Ama çoğu mamaya göre fiyat açısından pahalı :@

Eywww

Proplan iyi fakat bütçem yetermi emin değilim

dediklerin arasında en iyisi hills

Ben 3 yavru kedi buyuttum. Sordugun 3 mamayı da denedim. Hills in içinde et yok tavuk unu vardır, ancak ıçindeki katkıları çok güzel gelişim sağladı. Tüyleri parlak ve enerjisi yüksekti bir yavrumun. Matisse daha temiz içerikli olsa kedilerim hiç ama hiç sevmedi. Felicia da et yazmiyor protein yazıyor. O açık olmadığı için çok içime sinerek olmasa da 1 yaşına kadar besledim kedimi. Ancak tüyleri çok sert ve kakasi kötü kokuyordu. Içlerinde parasal fark coksa en uygun olanı seçebilirsiniz. Hepsinde mısır, un ve glüten olduğu için bence hepsi aynı seviyede mama. Hills amerika nin felicia si öyle düşünün.

Palyaco

Arkadaşlar hils Royal canin proplan hala bunları onerenler var bunlar mama deyil artık içeriğine bakın mamaların size önereceğim mama Prima cat az tahıllı olan 72 TL tahilsiz olan 94 TL 1.4 kilo alın deneyin içeriği yüzde 70 et patates bezelye tahıl sadece deniz topalak catnip biberiye kızılcık deniz yosunu

5 ay hills kullandım, sonra oturupta hesap yapınca tavuk, bıldırcın, balık alıp vermeye başladım daha uyguna denk geldi 😂 15 güne bir immuzinc 0.5mg immuzinc kullanıyorum kedim 8 aylık 4 kilo ve hiç yağlanma yok severken belli ediyor eti budu sert hayvanın, veteriner kontrolünde yağlanması yok denecek kadar az dedi. Acana dediğiniz mama gdo lu olduğu için yurtdışında toplatıldı, micho, bonacibo zaten horoz, ördek yese daha faydalı, dr.sachii nin ve mystic in az tahıllı yavru kedi için kullanan arkadaşlarım var kedileri çok hareketsiz olduğu için kilo yapıyor, kilolu dediysem birisi 4.400gram diğeri 5 e yakın ama gelin görün ki bizim erkek filinta gibi duruyor yanlarında kilosunun yakın olmasına rağmen.