Köpeğimin Gözleri Çapak Oluyor

Lolacikk

Merhaba, köpeğimin gözleri sık sık çapak oluyor. Köpeklerin gözlerindeki çapakları temizlemek için ilaçlar satılıyor ama ben evde doğal bir şeyler yapmak istiyorum. Köpeğimin gözlerindeki çapağa iyi gelecek doğal bir çözüm var mıdır? Cevaplamak isteyen herkese çok teşekkür ederim :)

12 CEVAP

mihriii

çayla silebilirsiniz pamuk yardımıyla

Lolacikk

Çok sağ olun, çok yardım ettiniz. Dediklerinizi en kısa zamanda uygulayacağım❤

omrfrk2008

Durduk yeremi oluyor

Lolacikk

Köpeğim uyumayı çok seviyor :)) her uyandığında gözü çok fazla çapak oluyor. Normal mi? Evde kolayca yapabileceğim doğal bir çözüm arıyorum.

leporidae

Bir pamuğu çaya batırıp köpeğinizin gözlerini temizleyebilirsiniz. Asla gözüne elinizi sürmemeye de dikkat edin.

leporidae

Gözünün etrafındaki uzun olan tüyleri keserseniz tüylerin köpeğinizin gözüne girmesini önlemiş olursunuz bu sayede daha az çapaklanır.

leporidae

Uyku sonrası çapaklanmaysa normaldir. Dediğim gibi çayla temizlenirse bir sorun kalmaz. :)

Lolacikk

Allah razı olsun, içimi rahatlattınız :)) evet, uyku sonrası oluyor ama yine de endişeleniyordum. Çayla deneyeceğim, tekrardan hepinize çok teşekkür ederim❤❤❤

Nazliig

Merhaba, çaylı pamuk yardımıyla gözünün etrafını nazikçe silin ayrıca gözüne girmemesine dikkat edin.

Köpeklerimizin cinsi aynı. Maltese terrier cinsinde göz akıntısı rastlanır hep. Veteriner hekimimize sorduğumda siyah çayın demiyle (çok sıcak olmasın) pamukla göz çevresini silebilirsin demişti. Birde kurumuş çapaklar için sık aralıklı plastik tarak kullanıyorum ben. çayla sildikten sonra çapak yapışan tüylerden kolayca çıkıyor çapaklar.

tyguler

Pamuğa (mümkünse makyaj pamuğu) çay damlatıp silebilirsiniz. Su damlatıp silebilirsiniz.

Bir göze sürülen pamuk duğer göze sürülmemelidir