Kedime Tablet Nasıl Verebilirim

Hasancagrii

Merhabalar
Kedim için vmp tablet aldım ancak nasıl verebileceğimi bilemiyorum.
Küçük küçük verince yemiyor ağzından çıkarıyor. Bütün olarak da veremiyorum biraz büyük gibi. Yarım yapıp ağzına versem yarıya bölünce keskin oluyor bazı kenarları bu yüzden böyle de veremiyorum. Nasıl verebilirim.kedim 8 aylık .

4 CEVAP

Sense05

2 kişi yutturabiliyoruz biz. Biri ensesinden kavrayıp ağzını açıyor öbürü de tableti boğazına doğru atıyor. Kısa bir süre ağzı kapalı yukarı doğru tutup yuttuğundan emin olun. Hemen bırakınca tükürüyorlar geri. Yaşmamanın içinde yedirenler de var ama benimki kokuyu alıp yemiyor ziyan oluyor ilaçlar

Hasancagrii

Tam bir tablet vermem bir sıkıntı olurmu büyüklük açısından

Anonymus179224

Tabi ki olur, ben de bugün aldım ondan ve boyutu kelimenin tam anlamıyla devasa. Bizimki şansa severek yedi, artık ne hikmetse. Kırıp vermek yerine mamasına karıştırın bence çünkü kırılınca köşeli bir şekil aldığından boğazını acıtabilir.

gulsundusmez

ah canlarım jelli veya sulu yaş mama alacaksın bi yemek kaşığı sonra elindeki tableti kalınca bir su bardağının altı ile vura vura vura toz haline getireceksin o tozu yaş mamaya serpeceksin o minik parmak uçlarınla mama ile harmanlayacaksın ham hum ham hum kedin miğdeye indirecek :)