Kedim Gece Gündüz Miyavlıyor

dduyduy

Kedim 6 aylık dişi. Gece ve gündüz surekli evi gezip bazen başka bir odaya gidip durduk yere miyavlıyor. Öyle kızgınlık miyavlaması gibi değil. Bazen yüksek sesle bazen kısa kısa. Maması ile sorunu yok . suyu da güzel. Tuvaletini de yapıyor. Sağlıksal açıdan bir sorunu yok. Miyavlayıp en son yanıma gelip 2 metre mesafe ile gözüme bakıp bir sey sorarcasına duruyor miyavlıyor. yanına gidince kaçıyor. Oynuyorum oynuyor dilediği gibi. Benimle oyna demek istiyor diye düşündüm ama zaten tek yaşadığım için tüm ilgim onda sürekli oynuyoruz.
Kedim yükseklere çıkma delisi. zıplayamadığı yerlere boynunu uzatır miyavlardı ben de gidip oraya koyardım sonra da miyavlar gider alırdım . Baktım alışkanlık oluyor bıraktım . Acaba diyorum her miyavladığında yanına gitmemi mi bekliyor. Fakat öyle de değil. Gidiyorum kaçıyor hemen korkup saklanıyor. Sorunu ne çözemedim. Bu durum ailem benimle birkaç hafta kaldıktan ve onlar gittikten sonra baş göstermeye başladı. Evin sessizliğine tekrar alışınca da alışınca geçmişti. Şimdi tekrar başladı. İlk yaptıgında ailemi arıyor diyordum şimdi onu da diyemiyorum.
Uzun oldu ama gerçekten hem endişeliyim hem muzdaribim. Böyle miyavlayıp miyavlayıp gelip melül melül bana bakıyor. yaklaşınca da kaçıyor. Üzülüyorum sorununu çözemediğim için . Umarım vardır aynı durumu yasayan sebepsizce miyavlayan kedi sahipleri :( Ve çözümünü bulan :(

6 CEVAP

mihriii

benim dişi kedim kızgınlığa girince çok miyavlıyor ve dediğiniz gibi normal miyavlama arada sırada minik minik miyavlıyor bizimle konuşuyormuş gibi bence kızgınlık olabilir

emreovec

Devamlı iki şeye işarettir. Ya ağrı ve acı çekiyor ki sağlıklı diyorsunuz. Yanda kızıştı ama kızışma da değil diyorsunuz :)

Siz yine de kızıştığı üzerinde bir düşünün.

emre beye katılmıyorum kızışma miyavlaması değil gibi( keşke video koyabilsen) ben bir ağrıdan da şüphelendim... benim kedim , iki kedim vardı kız kardeş ölünce evde deli gibi onu aradı ozaman da aynı belirttiğin gibiydi, hatta kısırdı ama miyavlaması bu şekildeydi , ağır bir travma söz konusu mu?

Gmz91910

Ayni bahsettiginz sekilde miyavlamayi bizde yasiyoruz 6aylik erkek kedim kizginlik degil oda oda gezip homurdaniyor konusuyor gbi miyavliyor.bendd anlayamadim bunu neden yapiyor

dduyduy

Kızgınlığa girdi. Kızgınlıktan sonra kesildi. ikinci kızgınlığı bekliyorum aynısı olacak mı diye. Zaten daha sonra da kısırlaştıracağım. Sanırım kızgınlığa hemen değil çok çok yavaş girmiş 1 ay önceden yavaş yavaş miyavlamalar artarak falan. Böyle düşünüyorum. Çok teşekkürler.

Buketbayraktar

İştah kaybı halsizlik kusma vb şikayetler yoksa kızgınlık. Başlarda daha normal başlayan miyavlama lar sonradan artıyor gırtlaktan bağırmalara geçiyor