Kedim Çok Fazla Tüy Döküyor

Lmaolsx

arkadaşlar merhaba kedim çok tüy döküyor tarağıyla tarayınca tarağın her tarafı tüy oluyor kullandığımız mama UNiQUE veterinere 2 ayda bir gidiyoruz son gittiğimizde kilo almamış acaba mama besleyemiyormu şimdi vitamin kullanıyoruz mantar değil bölgesel tüy dökümü yok neden olabilir sizce kedim 7 aylık british shorthair

7 CEVAP

emreovec

Havalardaki gitgeller kedileri çok etkiliyor. Erkenden gelen yaz. Gelmeyen kış. Mevsimlerin sapıtması hepsi kedilerin tüy dökümlerinde saçma sapan değişmelere neden oluyor.

Ezgi2901

1-)genettik olabilir annesinde yada babasında mantarımsı bir rahatsızlık olabilir
2-) mamadan dolayı yapabilir veterinere danışıp bence mama değişikliği yapabilirsin
3-)tüy dökme mevsiminde yada yaz aylarında veterinerle görüşüp az da olsa tüylerinde kazıtma işlemleri yapabilirsiniz

tyguler

Mamanın içeriģi nasıl

Latahzen27

Mewsimselde olabilor bizim kedidede o durum oluyor ama duzeliyor bide mamalarinin icerigine dikkat edin kedinizin bagisikligida düşük olabilir

aleynaaoz

Mamanın içeriği çok kötü, bana da veterinerim önermişti ama kullanmadım. Bence ilk iş olarak mamayı değiştirin. Bir de ne sıklıkla tarıyorsunuz? Her gün taramanızı öneririm, biz nasıl uzun süre saçımızı taramadığımızda saçımız çok dökülüyorsa kedilerde de aynı durum var, tarama sıklığı ne kadar azalırsa o kadar çok tüy gelir tarağa.

deniznergis

aynı sıkıntı misketimde var naturea tavuklu tavsan etli ,mama kullanıyorduk birden tiksinti geldi kediye mama yemeyi bıraktı bütün mamaları denedik nd kuzu etli yaban mersinli balkabaklı mamayı yemeye başladı ama tüyü çok dökülüyor bu aralar.mamadan kaynaklımı mevsimselmi bilmiyorum

Ozgeozek

O mamayı kesinlikle bırak bende kullandım çok kötü biotin takviyesi kullanın