İştah Problemi

BARSLAN

Kedim kuru mama yemiyor, acana ve nd denedim. Akciğer enfeksiyonu nedeniyle tedavi görüyor, ilaçları henüz bitmedi ama sofradan yere düşen zeytini bile yiyor, mama yemiyor. Besinsiz kalıp bağışıklığını zayıflatacak diye korkuyorum. Bu iştahsızlık problemini aşabilmemiz için neler önerirsiniz?

5 CEVAP

Nehir9

Eğer yaş mama yiyorsa yaş mama ile başlayın ve azar azar kuru mama koyup kuru mamaya geçiş yapabilirsiniz. Bizde neredeyse 6 aydır n&d kullanıyoruz. Bir sıkıntı yaşamadık. Fakat bizimki yaş mamanın içerişine kuru mama katınca kuru mamayı seçip yemiyor. Umarım sizinki öyle yapmaz.

melist35

şuan nekahat dönemindeyse viyo recuperation kullanın 1 haftalık süreçte, hem iştahını açar hem toparlanmasını sağlar. gördüğü tedaviye katkı sağlar. bununla birlikte kuru mama verin yine, kısa süre sonra yemeye başlayacaktır. haşlanmış tavuk göğsü de verebilirsiniz, iştahına etkisi olur

ezgcn

Eğer kendi yediklerinizden vermeyi bırakırsanız bir süre sonra son çare olarak mamasını yiyecektir

ezgcn

Sevdiği ödül maması varsa onu katıp verebilirsiniz

BARSLAN

Teşekkür ederim. Kendi yediklerimden vermiyorum aslında. Zeytin örneğini yiyeceklere ilgisiz olmadığını anlatabilmek için vermiştim. Kuru mamayla besleniyor fakat iştahsız maalesef.