N&D Mi Royal Canin Mi?

siriniko29

8 aydır kızımı sadece N&D ile besliyorum. Yaş mama olarak N&D ya da Gimcat kullanıyordum. Bugün iştahsızlığı sebebiyle veterinere gittik. N&D yerine Royal canin önerdi. 1 yaşından sonra N&D yüksek protein sebebiyle böbrek ve karaciğer sorunları yaratıyormuş. Yaş mama olarak da Gourmet e çok iyi dedi. Kafam çok karıştı. Bizim kötü bildiğimizi veterinerler kullanın diyor. İyi dediğimize de bırakın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım açıkcası

26 CEVAP

siriniko29

Kızımda genel manasıyla iştahsızlık yok aksine çok oburdur birkaç gündür stres bazlı oldu iştahsızlık. N&D den Royal Canine geçmek ne kadar doğru merak ettiğim bu aslında

Anonymus179224

kuru*

N&D Tabikide İsterseniz Sebebinide yazarım

siriniko29

Ben de açıkcası asla Royal Canin vermek taraftarı değilim. Sanırım N&D ile devam edip aroma değişikliği yapıcaz. Yaş mama konusunda malesef gourmet dışında ağzına sürmüyor ama tavsiyelerinizi dinlicem teşekkür ederim hepinize😊

tyguler

Royal Canin vermeyin içinde tavuk mu hindi mi horoz mu var belli değil .
Cidden bu mamaya iyi diyen veterinerler var ben bu insanları anlamıyorum

Rgms

İkisinden biriyse N&D ancak acana ve orijen ilk tercihim olurdu.

Bu yazıya ve detaylı içerik kıyaslaması yapılan tabloya bir göz atın isterseniz.

https://kahramanbaykus.com/turkiyede-satilan-kuru-kedi-mamalari-genel-cizelgesi/

kasksksk

siz onlara aldırmayın royal canin çok iyi bir mama hem onlar veterinerden daha iyi bilecek değiller eminim hiç kullanmadılar bile ben 1 ay kadar kullandım çok iyi bir mamaydı kedim tadını çok sevdi tuvalet kokusu hiç yoktu tüyleri parladı ama fiyatı çok yüksek olduğu için şimdi bonacibo diye bir mamaya geçtim evet nd de iyi bir mama hiç şüpheniz olmasın memnunsanız devam edin nd den.

Palyaco

Nd eski nd deyil bunu çoğu kişi biliyor royal içinde az et olan bir mama sadece içindeki tahıllar birde yılların verdiği hayvan deneyleri ben 8 aydır exclusion kullanıyorum sonuçta İtalyan malı oda ve kediniz aslında neyi seviyorsa onu bulup vermek

Oqrenerde06

Bir zamanlar N&D övmüştüm fakat eski nd içeriği yok artık şimdi RC ciyim maleseff. Kedilerimi hasta eden mamadan devam edemem. Ve severek yedikleri içerikte önemli benım için

nd çok daha iyi 😊 bizim de rotasyonumuzda olan mamalardan nd 😊