N&D Kullananlar

yelizsenol

Selamlar herkese,
N&D kitten mama hakkında bazı şikayetler gördüm(ev kedisi için gereksiz protein yüklemesi, fazla tuzlu olması, idrar yolları rahatsızlıklarına yol açıyor olması, son zamanlardaki fabrikasyon sorunları gibi gibi) bu yüzden tereddüt ettim.. İyi veya kötü N&D deneyimlemiş olanlar yorumlarını bırakabilirse çok mutlu edersiniz, teşekkürler şimdiden🙋🏻‍♀️

6 CEVAP

Melvin06

N&D mama ortalama 1 yıl süre ile kullandım. Kedim açıkçası pek iştahlı yetmiyordu. Gene de 1 yıllık süreçte herhangi bir problem yaşamadım. Kedimin kilo problemine de iyi geldiğine inandım yemedi için. Ancak içeriği abartılmış derecede zengin olduğu için, bir çok yabancı platformlarda araştırdım kadarı ile uzun süreli kullananlar kendilerinde ciddi saglig problemleri çıkarttığını yazmışlar. Özellikle de üriner sistem rahatsızlıkları hakkında. O yüzden bu kadar insan bir markayı karalıyor olamaz diye düşündüm ve N&D kullanmaktan vazgeçtik. Tabi ki tercih gene de sizin.

Oqrenerde06

Biz 8 aydır scotish fold kedime kullanıyorum bir kere tüy döktüğünü görmedim tabi ki dökedebilir sorun yok asla sorun etmem dökse de fakat sağlığına iyi geldiğini biliyorum ve kilo alımı göz sağlığı duruşu enerjisi gerçekten yerinde çocuğum bu mamayla büyüdü sadece 1 kez hastalandı o da üşüttü boğaz enfeksiyonu oldu... Şuanda da 5 kg nd kitten aldım kullanıyoruz bir sorun yaşamadık biz piyasa da başka hangi mamaya güveneceğiz ki royal canına mı? Proplana mı? Orjien & Acana & N&D başka da piyasa da düzgün mama olduğunu düşünmüyorum şahsen... Güvenle nd kullanabilirsiniz fakat her kedinin bünyesi farklı iştahlı yemesi de iyi olduğu anlamına gelmiyor tabi ki denemek lazım...

Elmas35

N&D düşük tahıllı tavuklu narlı olanı denedim. 1 kedimde sorun yaşamadım ama diğerinde bitmek bilmeyen ishal oluştu. Her kediye yaramayabilir. Herkesin kedisi ve bünyesi farklı. Deneyip kendi kedinize uygun olanı bulmanız gerekir.

Feyzaaa555

Nd nin tavuklu sunu denedin ocean serisini denedim suan da quiniqua skin coat deniyorum ama hep aynı hepsi bizde aşırı tüy dökülmesi yaptı tüyleri kötüleşti

emreovec

N&D konusunda Paşa'da yemedi. Yani yememesi sağlıksız ya da kötü demek değil ama yemeyen veya yiyip, sonradan iştahsızlık yarattığını çok okudum. Mama konusunda bir doğru asla olmaz. Kediye, cinsine, cinsiyetine, kilosuna, hastalıklarına göre farklılık gösterir. O yüzden burada onu al bunu al diyenler bence hata ediyor çünkü bu iş kedini iyi tanımak. Kimine N&D iyi gelir diyerine Acana öteki kediye ise Brit. Bunun bir doğrusu yok.

melist35

kediler karnivor canlılardır, proteinle beslenmesi gerekir. ben tahılsız ve düşük tahıllı serisini dönüşümlü olarak veriyorum, farklı aromalarını da. hiçbir kötü yan etki görmedim. ayrıca mama tuzlu değil, içeriğindeki iyot oranı kedilerin ihtiyacı kadardır. iyot da alması gerekir kedinin. araştırırsanız bütün mamalarda iyot veya tuz görebilirsiniz. içeriğindeki c vitamini oranı da idrar yolu sorunu yaşamaması için gerekli düzeydedir. biçok mamada c vitamini daha bile düşüktür.
acana ve orijen gibi lüks mamalar da kullandım. kedimin biri çok seçiçi fakat bu markayı daha iştahlı yiyor, o yüzden ikisine de N&D veriyorum. her kedide her mama farklı etki gösterir, deneyerek görmeniz lazım