Kapalı Tuvalet?

nurteinn

10 aylık oğlumu kapalı tuvalete nasıl alıştırabilirim acaba? Korkuyor ,girdiği zamanda çıkamıyor

5 CEVAP

Betullsusam

Elinizle gösterin nasıl açılıp kapandığını. Ya da üst tarafını çıkartın oyun oynatıyormuş gibi yatarken falan üstüne koyun kendisi çıksın içinden. Kum temizken, yemilemişken içine çok sevdiği bi oyuncak var ise veya ilgisini çektiği bi top, ip, kağıt artık her neyse onunla biraz oynatıp tuvaletin içine koyun oynamak, yakalamak için içine girecektir.

ebraruyanik

İlk önce kapağını çıkarın, bir süre öyle kullansın. Baya işe yarıyor.

mericcdoga

Girmek istediği zaman destek olun elinizle kapaktan bir de üstündeki boşluktan sevdiği bir oyuncağı içine sarkıtarak teşvik edebilirsiniz ben bu şekilde öğretmiştim

tyguler

Bize geldiğinden itibaren tuvaleti hep kapalıydı ama önce sallanan kapağı çıkardık bir süre öyle kullandı. Alıştıktan sonra sallanan kapağı geri taktım ve gösterdim sonra alıştı

Lils

Benim kedim kapalı tuvaletten korktuğu için alıştırmak amacıyla mamasını kapağı çıkartıp kapağın altına koymuştum mama yiyeceği zaman içeriye nasıl girileceğini gösterdim. Alışınca kapağı tuvaletin üstüne koydum ve kendi kendine girip çıktı