Kedim Sürekli Agzını Yalıyor Ve İshal

nnyancatt

pazartesi veterinere goturecegim ama tecrubeli olanlardan bi yorum almak istiyorum. kedim saatte 5-6 kez kumuna gidiyor. ya cok ishal oluyor ya da kabiz gibi cok az yapiyor tuvaletini. bir de surekli agzini yaladigini fark ettim. neden olabilir bi fikriniz var mi?

6 CEVAP

caglaauzun

benim kedim kendini kusturmaya çalıştığında ağzını sürekli yalıyordu. belki kusmaya çalışıyor olabilir.

Miyavmia

Gastrit problemi olabilir ishal ve kabizligada sebep oluyor. Geçmis olsun

caglaauzun

veteriner ile iletişime geçin. mama değiştirmeniz gerekebilir sindirim ile ilgili bir sorunsa.

Cook

Çok yalanması gastrit belirtisidir evet,kabızlığa sebep olabiliyor.Ilaçsız yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef.Pazartesi gitcekseniz veterinere pazartesiye kadar birkaç kez kusması muhtemel.Midesine çok yüklenmeyin,öğün miktarını azaltın.Çok yalandığı için hava yutar devamlı,midesi gaz doluyordur.Mideye aşırı bastırmadan masaj yapıp rahatlatabilirsiniz.Gastrit olduğu kesin olsa mide koruyucu verebilirdiniz baya rahatlatırdı ama maalesef röntgen çekilmeden net bir şey söylemek zor.Geçmiş olsun,umarım akut bir durumdur kroniğe çevirmez

nnyancatt

kusmaya calistigindaki gibi degil cok fazla salya uretiyor gibi sanki. gastrit icin napmam gerek acaba?

nnyancatt

cok tesekkurler hepinize