Mahallede 14 Erkek Köpek Oldu :(

UYE

kopeğim bildiğiniz gibi dişi ama kısır da yılda bağzı dönemler geliyor gebzenin 4 bir yanından köpekler geliyor hepsi bahçeye giriyor bahçemizin kapısını kapatıyoruz ancak bir yol bulup giriyorlar onun dışında erkek köpekler birbirleri ile kavga ediyorlar ama nasıl kavga öldüresiye bu olay 1 hafta kadar sürüyor ama geceleri uyuyamıyoruz çok ses oluyor kovuyoruz ama geliyorlar 1 hafta geçtikten sonra hayvaanlar mahalleye alışıyorlar bağzıları gidiyor bir çoğu şu an olduğu gibi kalıyorlar sorun hayvanların olması değil ama arabaların peşinden koşup gözümün önünde kedi öldürüyorlar barınakta mahalleli çağırıyor hiç gitmelerini istemesemde malesef bağzılarını alıyorlar bağzıları kulaklarına küpesi olduğunda almıyorlar sizin başınıza geldiyse nasıl çözümler buluyorsunuz

3 CEVAP

Cook

Köpekler aç olmazsa saldırmaz,herkes kapının önüne bir kap yemek koyarsa bu kadar saldırgan olmazlar.Onlar da hayatta kalma iç güdüsüyle hareket ediyorlar ve maalesef hoş olmayan manzaralarla karşılaşabiliyoruz.Ama barınak kesinlikle çözüm değil

Cook

Kendi aralarında kavga etmelerinin sebebi de bölge savaşıdır,ona bir çare yok maalesef

UYE

aç olduklarından dolayı değil on sokakta veteriner var hepsine mama veriliyor çok sık hayvan severler mama bağaşlıyor onları alıp uzakta besliyorum ama gine geliyorlar