Oksuruyor Bu Velet

Elifoo

Herkese merhaba uzun bir aradan sonra yeniden kedi sahiplendim su an 3 aylik ve yaklasik 2 aydir benimle. Geldiğinden beri mantar tedavisi goruyor ama 3 gundur sanki bogazina bir sey takilmis da cikarmaya calisiyor gibi hiriltili bir oksurugu var. Bugun sanki oyun oynadiktan sonra oksurmesi artiyor gibi geldi bana. Pazartesi veterinere gidecegiz zaten ama sizce neden olur tedavisi nasil yapılıyor biliyor musunuz..

4 CEVAP

Sengul1

Muhtemelen yalanmasindan dolayı tüyler rahatsız ediyor malt kullanın öksürük hapşırık ögülceme gibi refleksleri oluyorsa

Nazliig

Merhaba, kedinizin yaladığı tüyler midesinde birikmiş olabilir. Bu da tüyleri çıkarmak için öksürmesine hatta kusmasına sebep olabilir. Malt macunu kullanmanızı öneririm. Kediniz sürekli öksürüyorsa bir şeye alerjisi olabilir. Ayrıca kedinizin sağlığı için fazla tozutmayan kumlar kullanmalısınız.

SerraYanmaz

Hırıltılı öksürük varsa röntgen isteyin bronşit olabilir

Elifoo

Herkese cok tesekkurler cevaplariniz icin. Daha kucuk oldugu icin malt vermemistim. Veterinere danisip hemen deneyecegim tekrar tesekkurler...