Kedilerin Bakımı Hakkı'nda Genel Bilgi

Nazzzzzzzzzzz

Merhaba kedilerin beslenmesi , eğitimi, aklınıza ne gelirse bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim ,

9 CEVAP

EsmaKaram

zaten egıtırken ceza verılırse kedı hırcınlasır

patili

geçmiş konularda çok uzun detaylı ve önemli bilgiler var. buraya tekrar baştan yazılcagını sanmıyorum. çünkü çok detay var. kedi bakımı kategorisindeki tüm soruları okuyun

Nazzzzzzzzzzz

Teşekkürler ama belki cevap veren olur i

Nazzzzzzzzzzz

İ harfini yanlışlıkla yazdım :)

Panky55

British Shorthair Bakımı

Kısa ve yumuşak kürkünün haftada bir fırçalanması ölü tüylerin temizlenmesi için yeterlidir. Banyo nadiren gerekebilir.

Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için dişlerini her gün fırçalamalısınız. Elbette haftalık fırçalama da hiç yoktan iyidir. Tırnakların haftalık kesilmesi, göz ve kulakların yumuşak bir bezle temizlenmesi genellikle bakım açısından yeterli olacaktır.

Kedi kumunun daima temiz olması bu kediler için çok önemlidir. Kediler tuvalet hijyeni konusunda dikkatlidir. Ayrıca bu cins kedilerin sadece evde yaşaması onu hastalıklardan koruyacak, çalınması veya bir köpek tarafından saldırılması gibi ihtimalleri ortadan kaldıracaktır.

Panky55

Yavru kedilerin eğitim aşamaları zorlu geçebilir. Hatta bu konuda bilgi sahibi değilseniz son derece zorlanacağınız bir süreçle karşılaşabilirsinz. Fakat Elizabeth Arguelles gibi Virginia Just Cats kliniğinin kurucusu olup bu tip araştırmalara yoğunluk gösteren uzmanlar bile bazı noktalarda son derece net.

Öncelikle sinir sistemlerinin aktif olduğu kedi gibi canlı türlerinin öğrenmeye açık olduklarını belirtiyor. Fakat burada önemli bir husustan söz etmeliyiz. Her öğrenme biçimi kediler için uygun olmayabilir. Aksine insanlarda olduğu gibi mevcut öğrenme stilini değiştirerek performansın bile arttırılabilmesi mümkündür. Ödüllendirmeler, cezalandırmalar ve seçeceğiniz yol yavru kedi eğitimi için en önemli üç faktördür.

Panky55

Ama kedilerde ceza yapılmaması en uygunu

Panky55

Bende onu dedim yazık hayvana ve o yazıyı ben yazmadım orada üç yoldan biri cezalandırma olduğu için öyle dedim

Nazzzzzzzzzzz

Hepinize teşekkürler