Evimizin Kedisi Cabbarı Kısırlaştırmalı Mıyız ?

muratsiraci

Herkese merhaba arkadaşlar

kendi evimizde ailecek baktığımız kedimiz cabbari kısırlaştırmak istiyoruz , ama kuşkularımız ve şüphelerimiz var bundan 2 ay önce kız arkadaşımın 3. kedisi olan zeytin (dişi) kısırlaştırma ameliyatından sonra hayatını kaybetti bu olay bizi derinden sarstı ve bu yüzden kısırlaştırma konusunda şahsen ben tereddütte kaldım mantıksal olarak düşündüğümde kediyi kısırlaştırmak gerek fizyolojik olarak gerekde mental olarak hayvanı rahatlatan bir durum yorumlarınızı bekliyorum.

5 CEVAP

Kubraaybasti

Kısırlaştırmak onların sağlıklı ve uzun ömürleri için çok önemli fakat korkunuzda haklısınız acaba bir ihmal mi var bende kısırlaştırmak istiyorum kedimi fakat bağışıklığı güçlendirmeliyiz yoksa narkoza dayanamaz dedi veterinerimiz fakat sizde haklısınız maalesef herkes kendi caniymis gibi ilgilenmiyor yavrularımizla

cemremio

Kısırlaştırma ameliyatından önce kontrollerini yaptırırsanız

ve iyii bir klinik seçerseniz, operasyon sırasında kaybetme ihtimaliniz yok denecek kadar az, erkek kedilerde dişilere oranla çok daha kolay bir operasyon

Nazliig

Merhaba, kesinlikle kısırlaştırmayı tercih etmelisiniz. Çünkü onlar için en sağlıklı yol bu. Emin olun psikolojik açıdan da onlara çok iyi geliyor :) önceden bunu veterinerinize danışın, size gün versin. Bu arada erkeklerin ameliyatı dişilere göre daha kolay geçiyor.

rojbunsoylu

kısırlaştırmak saglık için vede sizin evdeki huzurunuz için iyi birşey ama benim fikrim 1 defa bir çifleşsin sonra kısırlaştırın

dilbeste

Öncelikle başınız sağ olsun kaybınız için. Kedinizin kilosu, gelişimi kısırlaştırma için uygunsa, öncesinde de gerekli testleri yaptırırsanız korkacak bir durum yok.