Komşular

Havanese_Siri

Siri'yi gören bazı komşular ve özellikle çocuklar sürekli sevmek istiyorlar. Bazı çocuklar çok hırpalayıcı ve zarar verici bir şekilde seviyorlar ve ben bu durumdan çok rahatsızım. Şimdilik idare edebiliyorum; kapı çaldığında önce kimin geldiğine bakıyorum sonra eğer sevmek isteyen çocuk gelmişse Siri'yi odama kitliyorum evde değil diyip gönderiyorum. Ama yaz tatilinde yazlığa gideceğiz ve orada özellikle uzak tutmak istediğim aşırı haylaz bir çocuk var, ne yapma diyorsak yapar. Bu durumun eğitimini etkilemesinden korkuyorum. Orada saklama imkanım yok çünkü sürekli dışarıdayız (bahçede veya alt terasta) ve bu çocuk bizim karşı komşumuz. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Çözüm önerebilir misiniz?

32 CEVAP

Luckyssss

Doğrudur bende senin gibi yapardım doğruyu söylemek gerekirse ama herseyden çok sabırla siriyi nasıl sevmesi gerektiğini yavas yavaas ögretebilirsin :)

Luckyssss

Sen yinede dene :)

Havanese_Siri

aynen ;)

yanik_kedi

Aileleri devreye soksanız sonuçta köpek sizin köpeğiniz ve INSAN gibu sevmeyeceklerse sevdirtmemek sizin elinizde aileniz ailesiyle konuşsun bence

Havanese_Siri

Teşekkürler bu arada :)

yanik_kedi

Rica ederim Allah sabır versin ne diyeyim ben döverdim heraldr hiç tahammül edemiyorum böyle şeylere:(

Havanese_Siri

alıştım artık bazen sözümü geçirebiliyorum zorla ve tekrar teşekkür ederim

patili

ben onun göreceği bir yere çıkarma hırslanıp çaladabilir köpeğini. düşüncesi bile korkutucu. ne iğrenç insanlar var ya. küçük bile olsalar asla merhamet besleyemiyorum öyle veletlere. oksijen israfı...

Havanese_Siri

kapılarımız arasında 1.5 metre var, her an gözümün önünde ama öyle yapmaya çalışacağım elimden geldiğince teşekkürler

lesi

köpeğin hasta olduğunu söyle ve senin bile elleyemediğini söyle

Reyyanhan

Çocuklarla hayvanlar diye ayırmak yerine . Hepsine canlı diyip 1 tutmak gerekir. Hayvanlarımiz değerli kıymetli. Ama bu demek değil ki çocuklar a zarar verelim. Onlar zarar veriyorlarsa aileleri yüzünden . Aileleri onları ezmiş çocukta dışarıya karşı asi ve saldırgan . Anneleri sahip çıkmayan kedileri köpekleri koruyup sahip çıkıyoruz da çocuklar a mi yetmiyoruz. Çocuğa ılımlı ve sıcak yaklaşıp başını okşayıp hayvanları korumamız gerektiğini onların sahipsiz olduğunu ve güçsüz olduğunu söyleyip merhamet ve yardım duygusu yükleyebilir. Çocuğu da hayvanı da kazanabiliriz . Lütfen.

patili

konu çocuk dövmeye kadar nasıl geldi anlamadım? :)

Havanese_Siri

Ben de :)

Havanese_Siri

Denedim ama aile terbiyesi almamış ki yazlıkta da babaannesi ve halasıyla kalıyor onların da umrunda değil yaptıkları.

Havanese_Siri

Bunu deneyeceğim aslında çocuk küçük değil aramızda 2 yaş var ama benim korktuğum benim öğrettiğim komutları yanlış şeyler yaparak (kasten) bozması