Komşular

Havanese_Siri

Siri'yi gören bazı komşular ve özellikle çocuklar sürekli sevmek istiyorlar. Bazı çocuklar çok hırpalayıcı ve zarar verici bir şekilde seviyorlar ve ben bu durumdan çok rahatsızım. Şimdilik idare edebiliyorum; kapı çaldığında önce kimin geldiğine bakıyorum sonra eğer sevmek isteyen çocuk gelmişse Siri'yi odama kitliyorum evde değil diyip gönderiyorum. Ama yaz tatilinde yazlığa gideceğiz ve orada özellikle uzak tutmak istediğim aşırı haylaz bir çocuk var, ne yapma diyorsak yapar. Bu durumun eğitimini etkilemesinden korkuyorum. Orada saklama imkanım yok çünkü sürekli dışarıdayız (bahçede veya alt terasta) ve bu çocuk bizim karşı komşumuz. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Çözüm önerebilir misiniz?

32 CEVAP

Reyyanhan

Çocuk onlar. Aileleri terbiye veremediği ortam da nasıl davranması gerektiğini bilemediği için böyle yapıyorlar . Çocukların hepsi saf ve temizdir. Aileleri onları eksiltir. Çocuğu ezip zayıf gösterdikleri için çocukta köpeğe hırçın davranıp aslında ben güçlüyüm imajı veriyor . Yapmayın . Kedi köpek derken insan yavruları ni es geçmeyelim . Onları kazanabiliriz . Mesela köpeğimin mama yemesi lazım diyip mamayi ona yedirtin. Onu koru diyin. Sahiplenme sorumluluk duygusu olunca onu koruyacak asla zarar vermeyecektir

EsmaKaram

ben aynı seyı kedım ıcın yasadım sevmeye geldıklerınde kedım ıcın bahane uretıyorum

Gofretsla2

Vala ben saydırıyorum küçük demeden dövüp sövüyorum veletler ya:(

Duman14

Allah aşkına küçükken hanginiz ne yaptığınızı biliyordunuz herkes çocuk oldu onu döverek veya küfür ederek daha da hırslandırırsınız

EsmaKaram

bıde kopek durumlardan cabuk etkılenen bı hayvan rahatsız olabılır

Duman14

Tamam da öyle diye çocukları dövelim mi Allah aşkına mantıklı düşünün daha ne yaptığını sonuçlarını bilmeyen biri yaptığı şey yüzünden dövülebilir mi

Reyyanhan

Kedi köpeklere sahip çıkacağız derken çocuklara küfür etmek hirpalamak! Çirkin değil mi. Bence o çocukların problemleri var. Onlar için birşeyler yapmalısıniz.

Luckyssss

Hayır reyhancım senin fikrine hem katılıyorum hem katılmıyorum küçüklükten hayvan sevgisini katık etmemişler çocuklarına ayrıyetten çok da küçük bi çocuk neden küfr etsin ya çocuk sahip çıkılmıyor sürekli sokakta takılıyor yada evden bi yerden duyuyor yani kısaca aile ihmali

Duman14

Hayvan sevgisini döverek küfür ederek alıştıramazssınız yalnız sadece ona köpeğim hasta de sana bulaşabilir de en azından rahat bırakır

Gofretsla2

Valla ben hayvanları çocuklara DEĞİŞMEM! İğrenç veletler haynalara neler yapıyorlar haberiniz var mı

Ailesine aşılarının tam olmadığını yaklaşırsa bit pire kene kapabileceğini söyleyin ailesi zaten uzak tutacaktır :)

Havanese_Siri

Yani öyle bir şey ki bu çocuk, artık haylazlık ve terbiyesizlikte üstüne yok. İnsan aklının alabileceği seviyenin üstünde. Sövsem de dövsem de inadına gidecek bir çocuk.

Havanese_Siri

Ben küçükken beni yaramazlık yapmaya zorlardı, şimdi kardeşime aynı şeyi yapıyor. Kapıyı çalar küfür edip kaçar.

Luckyssss

Herseyden çok burda siriye katılıyorum :)

Havanese_Siri

Üzülüyorum ona ama yapacak bir şey yok ben de kardeşimi ve hayvanları ondan korumaya çalışıyorum