Anne Kedi Kızgınlığa Girer Mi?

batuhantopcu

Kedim 16 martta doğurdu ve o günden beri 4 tane yavru ile beraber evde bakıyoruz. Kedim yavrularını güzel güzel emziriyordu yavrucuklar yeni yeni mama yemeye başlamışlardı. 2 günlük bir seyahetin sonunda eve geldiğimde kızımı kızgınlığa girmiş halde buldum. Yine acı acı miyavlayarak kendini yerden yere atıyor. Kedimin yavrularını en az 2 ay emzirmesi gerekmez miydi? Böyle bir durumla karşılaşan var mı içimizde?

27 CEVAP

8 10 hafta gecmesi gerekmiyor mu ?

Evde4canavar

Aynı olay bizimde başımaza geldi kızgınlığa girdi sandık aynı miyavlama lar huzursuzluklar kapının önünde yaptığı hareketler dedik ki yandık lakin bir gece yavruları taşıdıkdan sonra her şey normale döndü diyeceğim o ki belki yavrularını taşımak isteyeceği keşfetmek istediği bir yer olabilir evde ona altarnatif yerler göstermeye çalışın bence

NSukun

Evet yavrularım bir buçuk aylıkken anne kızgınlığa girdi ama yavrulara bskmaya da devam etti hatta evdeki erkek kısır kediyle de ciftlesti bir hafta sonra normale döndü

Dumanbulut

Girer bir miktar hormondan süt yapar bir süre daha emiyosa yavrular şımarıklıktandır ayırmak lazım dişleri çürür ve kendi başlarına yaşamayı öğrenmeliler. Doğumdan sonra 1,5-2 aylık yavrusu olan dişi kedim kızana girmişti.

Mamiko16

Cok acill! Yardım bende de şuan aynı durum var gözü hep dışarlardaydı kaçmasından atlamsından korktuk yavrular 53 günlük şuan komuşu uza verdik şimdi sabah apar topar getirdi 1 kere çiftleşmiş ler sonra geceden beri anormal şekilde miyavlamış erkeği hiç yanaştırmıyormıyormuş sebebi nedir hem kızgınlıkta hem yanaştırmıyp bağırıyor???

minky

Kısırlaştırın.Jamile kalmamıştır.Koşarak kısırlaştırın hatta

Cansumuezza

Evet girer çiftleşir bile bunun bir sonu yok yani,en kısa zamanda kisirlastirirsiniz umarım.

Anonymus552223

Mamiko hamilelik olusmadan hemen yarin gidip kisirlastirin, yavrular yeterince buyumus. Zaten bir kac gun iyilesip toparlayinca ilgilenmeye devam eder. Yalniz ameliyattan sonra hemen yanyana getirmeyin

Demetefe

Merhaba benim de kedim yeni doğum yaptı 2 ayı geçti yavruların 2sini verdik 1i yanında ama bugün anne kedim acı acı bağırıp yerlere atıyor kendini tekrar mı kizana girdi ne yapmalıyım yardım edermisiniz

emine64

Merhaba arkadaşlar yeni açılmamış kanu ama yazmak istedim belki gören olur diye bahçemde baktığım anne kedi var kedi evine doğurdu 2 taneydi gördüğüm ertesi gün erkek kedi aldı yavrunun birisini 1 tane yavru kaldı yuvayı kapalı garajımıza koydım anne kediyi kapattım erkek kedile rahatsız etmesin diye bugün sabah mama vermeye girince anne kedi çıktı erkek kedileri çağırdı çiftkeşti 4 saat sonra geldi kapattım daha çok küçük yavrusu gözleri açılmadı 5 gün olmuştur napayım sizce kapalı tutayım mı

prds33

12 günlük yavruları olan anne kedi kapalı tuttugumuz yerden çıkmış erkek kediler peşini bırakmıyor. Kizginliğa girmiş yerlerde sürünüyor ve yavrulara geri gelmiyor. Süt tozu mamayla besledik. Daha cok küçükler. Anne kedi hiç ayrılmazdı ama şimdi tekrar geri gelir mi yavrularina????

ugurcil

Benim mahalledeki kediler yaz-kış rawraw. Bitmedi çiftleşmeleri.