Anne Kedi Kızgınlığa Girer Mi?

batuhantopcu

Kedim 16 martta doğurdu ve o günden beri 4 tane yavru ile beraber evde bakıyoruz. Kedim yavrularını güzel güzel emziriyordu yavrucuklar yeni yeni mama yemeye başlamışlardı. 2 günlük bir seyahetin sonunda eve geldiğimde kızımı kızgınlığa girmiş halde buldum. Yine acı acı miyavlayarak kendini yerden yere atıyor. Kedimin yavrularını en az 2 ay emzirmesi gerekmez miydi? Böyle bir durumla karşılaşan var mı içimizde?

27 CEVAP

batuhantopcu

Veterinere sordum yavrular 6-7 haftalıkken kızgınlığa girebileceğini ama çiftleştirmemem gerektiğini söyledi. Arkadaşın da dediği gibi biraz fazla doğurganmış :)

batuhantopcu

İşin enteresan kısmı daha süt dolu memeleri. Hatta yalıyor yavrularını ilgileniyor ama emzirmiyor. Acaba diyorum dışarda kızgınlığa giren kedilerin seslerinden etkilendi de mi kızgınlığa girdi bilemiyorum.

batuhantopcu

Daha önce hiç duymadım ben de böyle birşey. Veterinerimle görüşeceğim yarın mümkün mü böyle birşey mi diye. 6 haftalık daha yavrular yazık günah emmesi lazım daha onların.

Ahmetemind

Normalde yavru kediler sütten kesilince anne kedi kızgınlığa girer.Bu kadar erken girmesi normal değil.

batuhantopcu

Ben kalsiyum macunu vermeye başlamıştım yavrulara bir süredir onunla bir ilgisi olabilir mi?

patili

yavruları siz beslemeye başladıysanız evet anne kedi kendi görevinin bittiğini düşünebilir. ama normalde yavrular emmek istedikçe anne kedi izin verir buna. emzimiyor mu yavruları?
2.si de normalde en erken 4 ay sonra tekrae kızgınlığa girer normal dişi kediler ama sizin kediniz dogurgan bir kedi anlaşılan. hormonal durumlardan dolayı girebilir. kesinlikle bir saglık sorunu değil bu. yeter ki yavruları reddetmesin.

Cansumuezza

Evet girer

Cansumuezza

Bizimd başımiza geldi

Cok acil yardim bekliyorum bahcede baktigimiz kedi 11 gunluk anne 3 yavrusu var ve bugun garip bi şekilde kizginlik yasamaya basladi basinda 3 4 erkek kedi rahat bırakmıyor anne yuvaya gelemiyor bunun sebebu nedir daha 10 gun olmuştu anneyi zorda olsa yuvasina hapsettik ama.ne kadar boyle gider

Reyyanhan

:/ bilemedm .. ama hormon sonuçta olabilr

Reyyanhan

Pati yi davet edelim buraya . Onun bilgisi vardır belki.

Havanese_Siri

bana pek normal gelmedi

nese11

benim kedim de doğuralı iki ay oldu ve kızgınlıkta şu an. dört gün sürebilir yalancı kızgınlık gibi bir şey olabilir dedi veteriner. dört günü geçerse getirin dedi. umarım hemen geçer.

Linsenpai

Bu son doğum olsun. Yavrular sütten kesilince kısırlaştırın anneyi.

bbeyzvv

evet girer