Evde 2 Erkek Kedi Anlaşabilir Mi?

Verdatrtp

Selam herkese, evde 8 aylık hiperaktif gerçekten çok hareketli bir scottish erkek kedim var. Aynı cinsten bir erkek kedi daha gelecek eve ama diğerinden yaşça büyük, oyuncu ya da hareketli bir kedi değil. Sizce anlaşabilirler mi? kavga etme gibi bir durum olur mu? diğer kedi 4 yaşında

4 CEVAP

Nazliig

Merhaba Verda hanım, aslında bu durum kedinin huyuna göre değişebilen bir durum. Sakın hemen bir araya getirmeyin. Önce bir süre ayrı kalsınlar. Kontrollü olarak arada bir araya getirin ama dikkatli olmalısınız. Tabii derler ya "ağaç yaşken eğilir" diye bu da öyle aslında. Yavruyken alıştırmak çok daha kolay olurdu. Yine alışabilir mi derseniz kedinizin huyuna göre değişebilir aslında. Mesela kediniz size çok düşkünse çok kıskançsa alıştırmanız çok zor olacaktır. Ayrıca arada birbirlerini tanımak için kedileriniz eşyalarını birbirine koklatın. Hatta sizin kokunuz kedileriniz üstünde kalırsa birbirlerini tanımaları, alışmaları daha kolay olur. Ne diyim kolay gelsin o zaman :) biraz zor bir süreç aslında.

Verdatrtp

@Nazliig Teşekkürler 🙏🏻

Oqrenerde06

Kavga eder anlaşırlar bir şekilde sizin ki hareketli ise o da hareketlenır.... Mesela bende scotısh fold dişi var 8 aylık kedim 2. kedimi 2 aylık aldım erkek başta tısladılar falan şimdi boğuşuyorlar uyuyorlar bırbırlerını yalıyorlar bayağı alıştılar yeri geldı kavga edıyorlar bıraz farklı ilişkileri var :) Yani sizin ki de zamanla alışırlar

Verdatrtp

güncel