Kedinin Cinsi Nedir Çok Merak Ediyorum?

cereenpir

Tanıdığımızın monilya atölyesinde beslediği aslında sokak kedisi olan bir kedi var. Hayvanın bir gözü kör. Ama o kadar güzel tüyleri gözleri varki ve çok sevecen, sırnaşık. Çok yaşlı bir kedi tüylerinin arasında beyazları var insan gibi. Babamla her sevmeye gittiğimizde kafamıza takılıyor. Kedi cins bir ev kedisiydi, gözü kör olunca sokağ attılar diye tahmin ediyoruz. Tabi bizim tahminimiz böylede olmayabilir. Anlayan varsa yada bir fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Çok teşekkür ediyorum şimdiden

35 CEVAP

Verdatrtp

Kediniz Russian blue kırması, yeşil gözlerinden hemen anlaşılıyor zaten, muhtemelen norveç orman kedisi ya da uzun tüylü herhangi bir tekirin kırması.

yokistead

@Melist35 üretici ve satıcısınız herhalde bu kadar cinslerle alakalı engin bir bilgiye sahip olduğunuza göre :) her cins sorusunda müthiş bir egoyla yanıt veriyorsunuz da.

selda060

Russian blue ve Norveç orman kedisi kırması bu kedi.

Zeynepulku

Düz gri tekir kedi.

ZeynoB

İnsanlar hevesini alıp özellikleri minnoş çocukları için, yada herhangi bir sağlık sıkıntısı, eşyalarım elden gidiyor aneyy gibi sebeplerden evdeki hayvanını sokağa bırakma vicdanın da olduğu için her cins kedi bulunabilir sokaklarda niye bulunmasın.

aozer

Kedinin cinsi mavi rus (russian blue) olarak geçiyor

Verdatrtp

British longhair ile alakası yok görünüş olarak :/

Zeynepulku

Ne nebelung ne de russian blue arkadaşlar. Bu ırkları Türkiye'de evde bile bulmak zor. Cins değil yani tekir kedi. Karma ırklı

cereenpir

ama onlar kısa tüylü diye görmüştüm daha önce internetten baktığımda

aozer

belki melez ya da başka bir ırktır. güzel yeşil göz ve gri tüylerini görünce öyle düşündüm :)

cereenpir

teşekkür ediyorum yardımcı olmaya çalıştığınız için❤️

aozer

Rica ederim :))

alabalik32

British Longhair olabilir.

mihriii

nebelung kırması da olabilir

vincy

offf çok güzel bi kedi cidden ama benim bildiğim mavi rus daha ince ve kısa tüylü oluyor bilemedim. british mavi rus kırması olabilir