Köpek Tuvalet Egitimi

143uygu140

köpegim terrier cinsi köpgime ped takıyorum köpgim pedden sinir oluyor cıkarıyor agzıyla gazety alıştırmaya calışıyorum bu seferde ufak alanda durmuyor havlıyor ssprey kullandım en iyisinden aldım onada alışmak istemiyor sadece evde gezip iştedigi yere lagobosunu yapmak istiyor ve annem öylede kızıyor köpegim 2.3 aylık çivarı fotografına mrak etiysnin sayfamdada var

2 CEVAP

143uygu140

bn napıcam yaa

Havanese_Siri

Bayağı problem yaşıyorsunuz anlaşılan.Köpek evde serbest dolaşsın. Sadece belli bir bölgeye koyun gazeteyi (veya pedi), 1-2 tane yeterli. Sprey sıkın veya önceden yaptığına sürtün kokusu geçsin. Doğru yaptığında ödüllendirin, yanlış yaptığında yaptığı yere gazeteyi koyup yine ödüllendirin. Bir süre böyle devam edin, daha sonra yanlış yaptığında burnunu sürtüp cezalandırma yöntemine geçin.