Kedim Veterinerde

eceeece

Arkadaşlar 20 günlük bir kedi bulmuştum 10 gün falan besledim daha sonra veterinere gittik bir süt anne bulundu. Orda kalıyorlar şu an tam olarak, 2 ay sonra sütten kesilirmiş ama 2 ay kadar bekleyemem sizce en doğrusu kaç haftalikken almam gerekli

10 CEVAP

patili

anne sütünün yerini tutmaz hiçbir toz. annesizlikten ölmesinler diye son çare o tozlar. anne bulmuşken en az 1 ay beklemelisiniz. sizin ondan ayrı kalamayıp erken aldıgınız her gün onun ilerki yaşlarında ortaya cıkacak bir hastalık demek. anne sütü az alan kedilerde bagışıklık dayanıklılık hastalıklarla mücadele cok daha düşük oluyor. bunu düşünerek sabretmelisin. duygusal değil mantıksal düşünmelisin yavrular için

Bence 1.ayini doldurmadan almayin eger 1 ay bekleyemem derseniz 1.ayina girmeden 1 hafta kadar once alin . Hem size alismasi icin hemde gozunuz arkada kalmaz . Iyi gunler dilerim . ☺

Benim de 1.5 aylik disi kedim var ben toz mama kullaniyorum isterseniz toz mamanin ismini soyleyeyim . Cidden kaliteli ve saglikli bir toz mama kedim severek ve şapır şapır iciyor

Havanese_Siri

en doğrusu veterinerde kalması sabredin

Reyyanhan

Sabretmelisn

DidemCan

Aslında tuvalet eğitimi değişiyor ama kolay alışırlar çok erken almazsan eve geldikten bir kaç gün sonra öğrenebilirler

Therumeysa

sabredebildigin kadar sabretmelisin. anne sutunden aldıkları antikorlari ilerde bir çok hastaliktan koruyan tek şey olacaktır. daha sonrasinda mamaya ek sut tozuyla beslemeye devam edebilirsin hem çok seviyorlar hemde vücut direnci açısından cok iyi.

eceeece

Çok fazla alıştım onlara. Ama olsun onların sağlığı için sabredicem inşallah :(

eceeece

Ben laktozsuz süt veriyodum. Daha sonra süt tozu aldım onunla beslemeye başladım baya bir hasta oldular onlara yaramadı heralde yoksa güzelce bakıyordum :(

eceeece

Tuvaletlerini falan ne zamana öğrenirler ?