Köpeğimin Sesi Kısıldı

pabloescobar

Merhaba,
Köpeğimin birkaç gün önce sesi kısıldı, çok az çıkıyordu şimdi normale dönmeye başladı ama sebebi ne olabilir. Çok havlamak mı yoksa iltihap falan mı? Dışarıdan kemik falan yemiyor.

6 CEVAP

Luckyssss

Öncelikle seste intihaplanma diye bişey yok Aşırı havlama bu duruma yol açabilir çok havladığı içinse bu durum düzelir Üşütme de ses kısılmasına neden olabilir Köpekler sanıldığı gibi kışın tüyleri sayesinde soğuklardan tam anlamı ile korunamazlar ve bu da üşütmelerine yol açabilir. Üşüten köpeklerde ses kısılması ile karşılaşılabilir. Ayrıca köpeklerde ses kısılması yine üşütme nedeni ile ortaya çıkan faranjit hastalığının da semptomları arasındadır. İnatçı ses kısılmaları tehlike habercisidir
Eğer köpeğinizin ses kısılması bir türlü geçmiyorsa, köpekte ses kısılmasına neden olabilecek yukarıdaki nedenlerin herhangi biri bulunmuyorsa bu tehlike habercisi olabilir. Zira ses kısılması bazı kanser türlerinin de belirtileri arasındadır. Dolayısıyla köpeğinizin sesi uzun süredir kısıksa ve bir türlü düzelmiyorsa yapmanız gereken kesinlikle veterinere başvurmaktır! İnternette bulduklarım bu yarın bence bi veterinere götür derim bende merak ettim durumunu insallah kötü bişey yoktur

pabloescobar

öncelikle teşekkürler,
o kadar şiddetli bir kısılma değil, biraz boğuk gibi öksürünce düzeliyor, muhtemelen iltihap, çünkü tüylerini yeni kestim, bir de ayıptır söylemesi biraz gaz çıkarıyor birkaç gündür. ilk gün çok kısıktı sonra düzelmeye başladı ben de üşümeye bağladım. ama yine de götüreceğim bir veterinerine

patili

kemik; kediler ve köpekler için sanılanın aksine zararlı bir gıda. vermemenizi tavsiye ederim

143uygu140

ben ses kısılmasını duymuştum köpeginizin sesinde intihap oluşmuştur ama kendiliginden geçen birşey zor oluyor bence veterinere götürün yani

Luckyssss

Önemli değil dostun çok iyi olsunda gerisi teferruat :) bencede üşütmüştür sen yinede göster belki bişeyler verirler :)

pabloescobar

kemik vermedim ki