Annesiz Kedi Acil Yardım

gulsahbal

Merhaba arkadaşlar,
Dün, annesi olmayan yaklaşık 1 haftalık olduğunu düşündüğüm bir kedi yavrusu buldum. Belki de 3-4 günlük. Yanında yatan 2 kardeşi ölmüştü. :( Taş kesmişlerdi. Gece üşümüşler :(( Bu yavrucağı sabah işe giderken buldum belki bu da ölmek üzereydi. Gözleri kapalı.
Eczaneden damlalık aldım. %50-50 keçi sütü, su ve minicik toz şeker karışımı veriyorum. Çişini ıslak mendille çok rahat yaptırıyorum. Kaka yapmadı. Kaka için erken mi bilemiyorum. Kutusunda peluş termofor koydum. Sıcacık olunca çok mutlu oluyor.
Benim sorum karnının bir yanında, bacak ve göbek boşluğunun orada iğde büyüklüğünde bir şişlik var. Kitle gibi bişey. Bu bir iç organ mı ne anlayamadım. Kedicik çok zayıf düşmüş olduğu için mi gözüküyor? Bu hafta veterinere götüreceğim ama o zamana kadar bişey olmasından korkuyorum. O kadar minik ki. Hep annesinin memesini arayıp duruyor :(( çok sağlıklı bıcır bıcır gözüküyor ama yine de bişey olmasından korkuyorum.
Fotoğrafını çekip paylaşıyorum. 2. Fotoda baş parmağımın olduğu yerde kitle. Bilgisi olan yanıt verirse sevinirim.

7 CEVAP

Duman14

Acilen veteriner görmesi lazım daha çok küçük süt anne arayın bence veterinerlerde oluyor bazen süt anne veya yavrusunu kaybetmiş kediler de annelik yapıyor

gulsahbal

Umarım bulabilirim

Hangi sehirdesiniz ?

Öf İstanbulmuş alabilirdim bende anne var ama şehirler arası çok uzak :(

gulsahbal

Veteriner'e götürdüm bu paylaşımımdan hemen sonra. Veteriner doğuştan gelen bir fıtık sorunu olduğunu ve bu şekilde ölmeden yaşar ve büyürse, operasyon ile müdahale edebileceklerini söyledi. Fakat yaşayacağına ihtimal vermedi. Çok iyi baktım 1 hafta. Fakat maalesef melek oldu. Çok çok üzüldüm :(

Nursenaaaa

Geçmiş olsun Zaten yaşaması münkün değil Küçücükmüş :/

miasugok

Başımız sağolsun çok üzüldüm :(