Uygun Fiyata Kedi Eşyası Bulamaz Mıyım?

cereenpir

Merhaba ıkı ay sonra kedi sahipleneceğim. Masrafı için kenara koyduğum bi para var. Önce aşılarını karşılasam bide iyi bi mamayla beslemek istiyorum. Yemeği aşısı önemli en çok diye düşünüyorum. Kedi eşyalarına baktım internetten bana çok pahalı geldi 100tlden aşağı tuvalet bulamadım. İkinci el satan sitelere baktım temizlerim dezenfekte ederim güzelce diye ama onlarda yeni fiyatına koymuş. Sizce ne yapmalıyım tuvalet,çanta,yatak,mama kabı,tırmalama tahtası başlangıçta alsam yeter sanırım, kullanmadığı kedi eşyası olan yardımcı olabilecek varsa sevinirim yoksada canınız sağolsun fikir verirsenizde sevinirim. Gücün yoksa bakma diyebilirsiniz ama kedi sahipleri belki beni anlar çok güzel bi duygudur eminim bende çok istiyorum o yüzden.

29 CEVAP

eylullll09

Bence ilk olarak tuvalet çanta ve mama kaplarını almalısınız. Diğer eşyaları yavaş yavaş tamamlarsınız. Açık tuvaletlerin fiyatları çok uçuk değil ancak kapalı alacaksanız bilemiyorum. Ben ilk kedimde daha tuvalet alamadığım için açık tuvalet gibi olan bir kap vardı boyutu da derinligide gayet iyiydi. Öyle bir kapla idare edebilirsiniz. Yatak ve tırmalama tahtasına gelince de yatağın çok acil olduğunu düşünmüyorum kendiniz bile yapabilirsiniz idareten. Tırmalama tahtasını da kendiniz yapabilirsiniz hasır bir ip yardımıyla veya ben tırmalama tahtası elimize ulaşana kadar evde kullanmadığımız bir halıyı rulo şekilde sarmıştım onu ve yaptığım tırmalama tahtasını kullanıyordu. Zaman geçtikçe tamamlarsınız zaten verdiğim fikirler sadece eşyaları tamamlayana kadar kullanmanız için :)

cereenpir

ben samsunda yaşıyorum çokta iyi pazarlık yapan biriyim aslında ama petshoplara işlemiyo üç dört petshop gezdim tuvalet sana 100 olur çantada sana 100 olur diyolar tip olarak küçük gösteriyorum biraz o yüzden nası kazıklasam diye düşünüyolar, söyledikleriniz çok mantıklı tuvaleti kapalı almak istiyorum ama bulamazsam tabiki mecburen açık alıcam

elifemekci

Çanta 100 mü? İstanbulda kedi taşıma çantası petshoplarda 25 tlye satılıyor. Mümkün olduğunca internetten almaya çalışın daha uyguna gelir. Çoklu setlerden bakabilirsiniz kedi başlangıç seti olarak geçiyorlar daha uyguna gelir

DTDamla

Sizi cok iyi anliyorum kedi esyasi olunca direk fiyatlar artiyor. O yuzden ilk basta tasima cantasi ve tuvalet alsaniz yeterli olur. Hatta buyuk genis bi kap varsa tuvalet icin onu bile kullanabilirsiniz. Bu arada ben de 2 ay once yeni kedi sahiplendim. A 1 0 1 marketin internet sitesinde orta boyda açık tuvalet kabi ve kuregini toplam 15-20 tl gibi bir fiyata almistim. Petshop ve internete gore daha uygun. Mama kabini en azindan ilk etapta evdeki porselen, cam veya metal kaplara koyarak da idare edebilirsiniz, hatta surekli boyle de devam edebilir. Kedilerin yatagini da kendiniz yapabilirsiniz bir minder, yastik, karton kutu icerisine yumusak bezler vs koyarak. Zaten aldiginiz yatakta asla uyumuyorlar :)) koltuklarin uzerini falan tercih ediyorlar. Y o u t u b e'da kedi tirmalama tahtasini evde nasil yaparsiniz videolar bulabilirsiniz ilk basta cok elzem degil zaten daha sonradan da alabilirsiniz. Bence de aşı ve mamasi cok önemli. Sagligi icin kaliteli bir mama kullanmak cok onemli. Gücünüz olmayabilir ama yettiği kadar zatenonlar da cocuk gibi her kedi ayni imkanlara sahip olamayabiliyor tabiki ama sokakta kalmaktan her turlu daha iyidir umarim yardimci olabilmisizdir :)

zeynpsde

nerede yaşıyorsunuz? pet shoplarda büyük bir alışveriş yapınca indirim yapıyorlar. biz ilk eşyalarını tuvalet, taşıma çantası, yatak, mama kabı, tasma, tırmalama tahtası hepsini 250 tlye aldık. izmir’de

mihriii

********da falan daha ucuz petshopşara göre ya dolaptan alanlar da varmış ben hiç alışveriş yapmadım

mihriii

t r e n d y o l

siz nerden aldınız bilmem ama pahalı hesiburada veya ********da gayet uygun.

yokistead

Çoklu paketler var, işte tuvaleti, çantası, yatağı şeklinde. Git ti gidi yor, n 1 1'de uyguna bulunabilir.

vincy

Metal mama su kabı önemli bir de box internette değil de toptancı hayvan malzemeleri satan yerlere falan bakarsanız uygun bulursunuz. Tuvalet de 2. El almayın bence yine dediğim yerlerde uygun bulursunuz. Tırmala tahtası için de ipinden alıp bir yere sarabilirsiniz zaten kullanmama ihtimali de var. Yatak hiç gerek yok bence. Sepetin içine yastık vs koyabilirsiniz ama ya sizinle yatıyor ya da koltuk sandalye vb tercih ediyolar

SerraYanmaz

L-e-t-g-o da petshoplar var çok uygun fiyata oraya da bakabilirsiniz sıfır ürünler
Şimdilik sadece taşıma çantası alın mama su kabı kendi cam porselen kaselerinizi kullanırsınız
Tırmalama çubuğu hem kendiniz yapabilirsiniz hem bı odanın halısını gözden çıkarabilirsiniz 😁 oyuncak da yine kendiniz yapabilirsiniz
T-r-e-n-d-y-o-l da kedi başlangıç paketleri var her şey dahil 100-150 lira arası

Renklipati

Bende daha yeni sahiplendim ve tüm dediklerinizi aldım,uzun araştırmalar sonucunda t r d y o l dan çok uyguna aldım en iyi uygun alabileceğiniz yer orası,200 TL bile tutmadı mama ve kum hariç

Azra00

Bence etrafinizdaki petshoplarla da bi konuşun, toplu alimlarda indirim yapabiliyorlar onlar da. Ben geçen sene 330 tl verip 3 kg mama ve 7 litre kum dahil tum eşyalarini almıştim, tuvalet de kapalıydı sadece box ve kedi yatağı bende zaten vardi onu almadım ona vereceğim parayla da oyuncak eklemiştim.

Superisi814

Merhaba,
Ben hayatinizda bir cana yer açmadan evvel bir mebla ayirmaniza hayran kaldim.Hiç kimsenin haddi değil bir baskasina paran yoksa kedi bakma demek! Nasil ki evlat sahibi anne babalar aylik butce hesaplarina cocuk masraflarini göz önünde bulunduruyorsa , patili canlarin insanlari da bu hesabi yapabilir.Koşullar ne halde olursa olsun insan hayatinda bir cana yer verebilir.Evet bazen tedavileri yüksek meblalara gelebiliyor , özellikle günümüzde kazanilan gelire bakinca ama bir can ile yaşama önce sevgi , ilgi ve ardindan bilgi gereklidir.Her nasil ki gerektiginde insan saglik durunlari soz konusu olunca elinden gelenin en iyisini yapiyor , ekonomik kosullarinin zorlanmasini aldirmadan sorumluluk bilinciyle davraniyorsa ,canlar icin de yapilan budur.Kimse kimseye şu meblanin alti üstü gibi yorum yapma hakkina haiz degildir.Fütürsuzca yorumlari dikkate almayiniz.Cok haklisiniz , patili dostlarla yaşam daha renkli, daha keyifli ve daha bereketlidir.Yaşaminizda yer alacak olan can ile size saglikli, afiyette yillar dilerim.
🐱🐶🐾💖

cereenpir

bende yataktan ziyade box almak istiyorum aslinda bi tik yuksek olup tirmalama bacagida olanlardan ama yavruyken kullanabilir mi bilmiyorum birazda pahalilar tabi butcem olursa alabilirim