Lütfen Cevaplayın Lütfen

nejadekoldas

Lunayı kısırlaştıracağız. Fakat bir türlü anlam veremediğim bişey var. Hemen hemen bütün markaların kedi mamalarında kısır kediler için mama olurken köpek mamalarında sadece 3 markanın kısır köpek mamasını görebildim (proplan, dog chow ve obivian mı neydi). Anlayamadığım kısırlaştırdıktan sonra çoğu köpek sahibi normal mama mı kullanıyor? Yani kediler için bir sürü kısır maması varken köpekler için bu kadar az olması beni şaşırttı. Lütfen cevap verin

5 CEVAP

Oqrenerde06

Köpek beslemiyorum ama güncel kalsın diye yazayım dedim.... Bilgim olsa malesef ama çoğu köpek mamasında proplan kullanıyor diye biliyorum

AsenaTuncay

Yok canım bende bir Royal ve proplan var kısır diye biliyorum. Tahılsız ya da düşük tahıllı yerse sorun olmaz herhalde. Veterinere sorduğumda light diye geçer köpekte kısır mama demişti ne alakaysa :)

Apollovega

Köpekler her daim sokağa çıkıp gezebildikleri için kısırlaştırma maması kullanma gereksinimi olmayabilir ama kedilerde böyle bir şans yok harketsizleşiyorlar bu yüzden köpekler daha avantajlı. Bence bundan kaynaklıdır zaten kısır kedi mamasının amacı da daha az kalori almalarını sağlamak.

nejadekoldas

Çok mantıklı hiç o açıdan düşünememiştim @apollovega

nejadekoldas

Anladım Asena hanım çok teşekkürler🙏