Matkap Sesine Karşı Aşırı Korkunun Nasıl Önüne Geçebilirim?

ayseguledaa

Merhaba, iki gündür binamızda inşaat var. Kedim matkap sesini çok uzaktan duysa dahi çok korkup bütün gün saklanıyor. Yemeğini yiyip suyunu içiyor neyse ki fakat oyunlar oynadım, sakinleştirmeye çalıştım ama pek fayda etmiyor. Dolayısıyla bu durumda olması da beni üzüyor. Kedisinde aşırı korku durumu olup bu duruma çözüm bulabilen var mı?

11 CEVAP

arikoglueg

İyi günler, benim kızım da elektrikli süpürge sesinden korkuyor ben de süpürge çalışırken yüksek sesle klasik müzik açıyorum işe yarıyor deneyebilirsiniz :)

malesef o ses gitmediği sürece pek sanmıyorum .Ne yaparsanız yapın o ses geldiği için ürkecektir ama o sesi mümkünse yapabildiğiniz kadar azaltın.

ayseguledaa

Cevabınız için teşekkür ederim. Sırf korkuyor diye ev içinde asla matkap kullanmıyoruz. Dışarıya da her zaman müdahale etme şansım olmuyor ne yazık ki. Böyle durumlarda doğal içerikli stres azaltıcılar kullanılabilir mi acaba?

çok sık olmadığı sürece matkap sesinin yoğun olduğu zamanlarda falan, evet olabilir .,gimcatin ve beapharın vardı sanırım isterseniz bunlara bakabilirsiniz.d

ayseguledaa

Yardımlarınız için çok teşekkürler 🌸

deniznergis

benim kedimde havai fişek ve silah sesinden çok korkuyor .zor sakinleştiriyorum valla

Nazliig

Merhaba, evet bizde de inşaat vardı bir ara. Aslında buna maalesef çok bir çözüm yok. Ben kedilerime sakin bir müzik açmayı denemiştim. Az da olsa etkisi oluyor. Özellikle sevdiği oyuncak, mama gibi şeylerle dikkatini dağıtabilirsiniz. Sadece biraz sabır gerekli :) az gün kaldıysa biraz bu çözümlerle sakinleştirmeye çalışın. Kolay gelsin :) hala buna kesin bir çözüm bulamadım😅

ayseguledaa

Evet internette de dedikleriniz dışında bir çözüm bulamadım. Burada şansımı denemek istedim fakat belli ki pek çaresi yok. Islak mamayla gönlünü aldım.😅 Müziğin de etkisi oldu. Biraz daha iyiyiz. Daha önce hiç üst üste matkap sesine maruz kalmamıştı ondan olsa gerek zor toparlandık. Çok kısa bir süre içinde kısırlaştırmayı da düşünüyordum ama iki stres unsuruyla iyice korkutmak istemedim. Cevabınız için çok teşekkür ederim 🤗

rica ederim 😃

ayseguledaa

Soruyu sorduktan sonra sakin bir müzik açmak aklıma geldi. Etkisi oldu gerçekten biraz da olsa. Çok teşekkür ederim 🌻

ayseguledaa

Evet maalesef hem onlar için yıpratıcı hem de onları öyle gördüğümüz için bizler adına üzücü. Tekrar kendine gelmesi, tamamen sakinleşmesi bir iki gün alıyor üstelik