Köpeğim 2 Buçuk Yaşını Biraz Geçkin Hiç Bir Eğitim Almadı Eğitim İçin Çok Mu Geç ?

elfcad

2 aylığından beri benimle genellikle hafta sonları yürüyüşe çıkarız ama hiç bir eğitimi yok ve hiç oyuncu değil bazılarının köpeğini görüyorum çok dost canlısı sarılıyor yatıyor zıplıyor benim ki sadece koşmaktan hoşlanıyor nasıl düzeltebilirim bu durumu

cinsi akita inu

4 CEVAP

YarenOver

Merhabalar, köpeğinizin yeterince sosyalleşememesi sebebiyle kaynaklanan yada küçükken yaşadığı bir travmadan kaynaklanan bir durum olabilir. Diğer köpeklerle sosyalleşmesini sağlamanız faydalı olacaktır. Bunu yaparken tedirgin olmamalısınız. Köpeklere, onlarla yürürken, duygularımızı tasma yoluyla aktarırız. Onunla önce evde, daha sonra etrafı kapalı alanlarda serbest bırakarak dışarıda oyun oynayabilirsiniz. Top atarsınız getirir vs. Ama herşeyin dışında bu karakter ile ilgili de olabilir. Yani sandıgınız gibi aslında bir problem de olmayabilir

puglife

Yaşı ilerlemiş olduğu için uzman birinden eğitim almanız daha faydalı olabilir bence.

blue_hpood

yaşıyla alâkası yoktur, ayrıca eğitimi köpeğinizin değil sizin almanız gerekir. köpekler sarılmaktan hoşlanmazlar ayrıca ve oyuncu olmaması karakterine de sizin davranışlarınıza da bağlı olabilir. özellikle akita inu ırkı köpek arkadaşınız için mutlaka eğitim almalısınız. kral köpek ailesini tavsiye ederim.

zibityus

köpekte bir sorun yok ama kral ailesinden beden dili eğitimi almanızı öneririm akita baskın bir ırk.