En İyi Kedi Kumları

En iyi kedi kumları nedir? 🐾

14 CEVAP

suledoruk

Kedinizin sağlığı için en iyi kumlar pelet kumlardır (tozutmadıkları için)
Kum kalitesi olarak da natural bastet hem iyi topaklanıyor hem de koku sorunu yapmıyor.

Naturalbastet çam peleti kullanıyorum 1, 5 yıl oldu çok çok memnunum tavsiye ettiğim her arkadaşım da çok memnun kaldı kedinizin sağlığı için bentonit vs kullanmayın

oscarto

BioKitty Bentonit Kedi Kumu
Tozutmuyor
İyi Topaklanıyor
Koku Yapmıyor
Fiyatı Uygun

CatLulu

eğer paranız varsa düşünmeden ecer clean alın daha orta seviye birşey arıyorsanız reflexi kesinlikle öneririm kokuyu hapsetmesi iyi tozutması da öyle fazla değil normal bir bentonit kum kadar ve sakın fiyatına kanıp lindo cat almayın kokuyu hapsetmiyor ve çok tozutuyor ama fiyat performans ürünü

Palyaco

Pum cat yeterli 5 litresi 15.tl diğer pahalı kumlara gerek yok mukenmel topraklaniyor hiç toz yok ve hiç dagalmiyor 10 aydır kedi bakıyorum aldığım en iyi kum tüm kumları kullanmış biri olorak

tyguler

MırMır aktif karbonlu 5L 35tl topaklanma çok iyi koku yok

DTDamla

Proline bentonit ( uygun fiyata makul bir kum ben memnunum )
Vancat aktif karbonlu ( normal olanlari almayin derim cok kotu bence aktif karbonlu iyi ama )
Ever clean ( pahalı bir kum bütçeniz uygunsa cok iyi )

Aysglklnc

Bütçeniz uygunsa Ever Clean. Astım hastası olduğum için kedim gelirken iyi bir kum olsun istedim ve ilk aydan beri hiç şaşmadım. 1 ay 1.5 ay idare ediyor; son zamanlara doğru koku yapıyor yalnızca. Topaklanması harika. Eve de fazla dağılmıyor, illa ki dağılacak ama yorumlara bakınca bence şikayet etmem gereken oranda değil :)

rebeccaztre

Ever Clean. Asla tozutmaz. Ciğerler için tozutmayan kedi kumu çok önemli.

Verdatrtp

Bütçeniz varsa Ever Clean öneririm. Şu an kullanıyorum ve çok memnunum, normalde bentonit kuma alerjim var ama Ever Clean kullandığımdan beri alerjim hiç tetiklenmedi. Kedim artık hapşırmıyor. Toz sıfır. Kediler için en sağlıklı olan bentonit kumun ever clean olduğunu düşünüyorum. Bir "kedi kumu" için fiyatı evet saçma yüksek olabilir ama o ucuz kumlar ile karşılaştırıldığında arada dağlar kadar farkı var.

Merkan

Pek çok marka denedim ama hep 2. Haftaya doğru kokudan kumu tümden değiştirdim günlük temizlememe rağmen kum koktu fakat ever clean ı deniyorum şuan ve 4. Haftaya girdik hala koku yok denemeye devam ediyorum 10 kiloluğu 2 ay gidiyor diyorlar göreceğim ama şuan için gercekten koku da yapmıyor tozutmuyorda

ruthiees

ever clean
vancat
felight

Sselin1

Ever clean ama pahali. Oyuzden den 10 lt 50 lira olan REFLEX VE NOVA karbonlu daha ucuz olan kumları sakın almayın. Hem kediniz hem sizin icin cok sagliksiz. 30 a yakin kum denemisimdir hala denemeye devam ediyorum Pumcati denemedim bu arada umarim dedikleri gibidir

merveunals

Vancat active carbon kullaniyorum, cok memnunum koku sorunu hic yapmiyor topaklanmasi gayet iyi, sadece kum paketinin dibine dogru tozlanma artiyor(sebebini pek anlamasam da)