Kedi Kısırlaştırma Sonrası Mama

kaandeniz00

Kedimi 5.5 aylıkken kısırlaştırdım. Biraz erken olduğunu biliyorum fakat kızgınlık belirtileri vardı veterinerimiz uygun dedi. Kısırlaştırılmış mama kullanıyorum 1 aydır. Fakat yavru mamasına devam mı etmeliyim yoksa kısır kullanmaya mı devam etmeliyim?

7 CEVAP

Biz kısırlaştırdık ama kısır mamasına ağzını sürmeyince normalde kullandığımız mamasından devam ediyoruz. Veteriner ölçüsünü azaltmamızı ve yaş mama kullanmamızı söyledi. Zaten sindirim sıkıntısı olduğu için ağırlıklı yaş mamayla besleniyor. Kısır maması idrar yolları için önemli ama yaş mama ile desteklerseniz normal mama da sorun yaratmaz denildi bana.

fatmanurxak

Genç kediler için kısırlaştırılmış mama var araştırabilirsiniz. Tavsiyem bir kaç ay daha yavru mama kullanmanız.

kaandeniz00

Önerebileceğiniz bir marka var mı genç kediler için kısırlaştırılmış mama türünden.

HillB

Kilosu 4.ten fazla değilse en azından 3 ay daha yavru kedi maması kullansanız iyi olur.

kaandeniz00

Sağlığı açısından herhangi bir problem olur mu yavru kedi mamadı kullanmaya devam etsem. Böbreklerinde falan sorun olur diyenler vardı çünkü.

Bazı markaların yavru kısır mamaları var hatta ben de kedim için henüz küçük olduğundan dolayı onlardan kullanıyorum.

kaandeniz00

Kısır mamasıyla yavru mamasını karıştırıp versem olur mu?