Kedimin Tüylerinde Sorun Mu Var ?

Bal_lokma

Kedimin tüylerinde beyaz beyaz bişiyler var saçtaki kepek gibi görünüyo bunun nedeni ne olabilir ?

10 CEVAP

patili

alerji, mantar vs. özellikle bebek ve cocuk kedilerde cok olur. tavuklu yaş mama veya kuru mama vermemelisin demek ki alerjik. tavuk ve tahıllı gıdaları kesersen onlar da geçer ama veterinere götürüp bir teşhis ettir ne oldugunu. ilerlemeyen bir durumsa dediğim gibi yeme alışkanlıgını değiştirerek düzeltebilirsin

Fotoğrafını atabilirseniz detaylı olarak yardımcı olurum

kedilikizzz

Fotoğrafını atarsan daha iyi anlayabiliriz

kedilikizzz

Aa neden yıkadınız ki

Bal_lokma

Tuvaletini yer yerine bulaştırıyor ve temizlemiyor kendini o yüzden yoksa keyfiyen yaptığım birşey değil :)

kedilikizzz

Kıyamam ya :)

patili

daha önce de yıkadıysanız ondan sebep olmuştur. ben kedimi cocukken bir kez yıkadım. ve derisi dediğiniz gibi kepeklendi. sonra vet. bir iğne yaptı ve bir hap verdi düzenli kullanıp kurtulduk. her kedi yıkamaya uygun değildir. pislenen yerlerini ılık bir bezle silin gerekirse tüylerini kısaltın kesin(traş etmeden) ama yıkamayın

Bal_lokma

Tavuklu veya tahıllı birşeyler vermedim daha hiç

Bal_lokma

Şuan yıkamak zorunda kaldığım için geçti ama bi iki güne tekrar aynı olur o zaman atabilirim fotoğrafını

Bal_lokma

Yıkamak zorunda kaldığım için şuan birşey yok ama bir iki güne tekrar ederse atarım fotoğrafını