Erken Kızgınlık-Kediniz Ne Zaman Kızgınlığa Girdi?

zba7

Merhaba dişi kedim 5 - 5.5 aylık ve ilk kızgınlığına girdi.Biraz erken girdi galiba .Ve kısırlaştırmayı düşünüyorum kızgınlık geçince.Sizce çok mu erken kısırlaştırma için?Sizin kedileriniz ne zaman ilk kızgınlığına girdi?

5 CEVAP

Lmaolsx

Sizinki çok erken kızgınlığı girmiş gelişimini tamamlaması için 1 yaşına kadar bekleseniz kendiniz için güzel olur

Ben kedim 4 aylıkken ilk kızgınlığına girdi. Böyle durumlarda kilosu yeterli ve aşıları tamsa kısırlaştırmayı yapıyorlar ancak veterinerimiz sağlıklı olanın en az 6-7 aylık olduğunda yapılması olduğunu söyledi. Kedim şimdi 6.5 aylık ve 5 gün önce kısırlaştırdık. Çok şükür hiçbir sıkıntı olmadı.

Uzmo

Disi kedilerde beklemenize gerek yok 1 yasina gelmesini o erkek kedielr icin gecerli. Kisirlastirma operasyonunu yaptirmadan birkac veterineri aradim nerede yapacagima karar vermek icin hepsi 6 aylikken kisirlastirmanin uygun oldugunu dusunuyor disi kediyi. Bunun disinda arkadasimin kedisi 4 aylikken kizginliga girsiginden o zaman kisirlasti suan 1 yasinda saglikli bi kedi.

Arzu3534

Şu an 6 aylık girdi

zba7

Herkese teşekkürler...