Kedim Sarı Sıvı Kustu

dilaraaxing

Bir kaç konuya baktım ancak emin değilim...

Kedime bir süredir iç parazit yapmadım, okul yoğunluğu derken ancak mama, kum ve böbrek rahatsızlığı geçirdiği için bir takım ilaçlara bütçe ayırabildim. Kum vardı ama şu an çok şükür iyi. Büyük ihtimalle aldığım *********lar yüzünden olmuştu. O tedavi sürecinde Farmina'nın böbrek rahatsızlığı için olan ilaçlı mamasından kullandık, şimdi ilaçlı mama zorunluluğu kalktığından da Brit Care mamaya geçtim. İki üç gündür bunu yiyor. Mama değişikliği yüzünden kustuysa bunun nedeni ne olabilir? İtiraz etmeden mamasını yiyor çünkü. :'( İç parazit desem içinde parça yoktu, köpüklü bir sıvıda değildi ancak acı acı miyavlayarak bedeni böyle kalp gibi atarken çok az bir miktar kustu. Birde bir süredir kutusunda uyumak istiyor bu nedenle içine sünger ve şal koydum, üşüttü desem sünger ve şala rağmen üşütür mü bilemiyorum. Ben yinede iç parazit için bugün veterinere gideceğim ama umarım kötü bir durum değildir. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi? :(

7 CEVAP

yasement

Mama değişiminden kusar normal, geçişi en az 1 haftada yapın. kaba eski mamasını çok yenisini az miktar koyun sonra her gün yeni mama miktarını arttırın eski mama miktarını azaltın. bir de yanına az miktar yoğurt koyarsanız kusmayı azaltır.

patili

kediler kusarken kediğiniz gibi hakereketler yaparak kusarlar. rengin sarı olması mide üşütmesi veya ani nama değişimi sebebiyle sindirim sistemi şoka ugradıgı için olabilir. Malt paste vermiyorsanız eğer tüy yüzünden de kusmuş olabilir. Vetinize durumu iletin aynı bu şekilde. britcarein kısırlaştırılmış kedi için olanını alsaydınız bari. çünkü diğerlerinde protein oranı vs falan yüksek biraz :/ kum döktüyse yogurt yedirin hergün ev yogurdu bir tatlı kaşıgı kadar. ama dolaptsn hemrn cıkar cıkmaz vermeyin. yogurt böbreklere ve idrar yollarına cok iyi geliyor

dilaraaxing

Mama geçişi yüzündendir o zaman büyük ihtimalle. Kedim henüz bir yaşını doldurmadı diye kısırlaştırma yapmadım, yapmadan da o mamayı vermeyeyim diyordum. :/ Yoğurt tavsiyesi için teşekkür ederim. Malte paste kullanıyoruz hala, bir dönem mama kusmuştu büyük ihtimalle midesindeki tüy birikmesi yüzünden kullandığımdan beridir mama kusmayı bıraktı. :) İçim biraz olsun rahat etti.

patili

evet korkmayın. :)) zaten yemesi içmesinde iştahsızlık olmadıkça, sürekli uyuyup halsiz bir durumda olmadıkça veya ishal vs olmadıkça sıkıntı yoktur. birden vermeyin mamayı. eski mamayla karıştırın 10 günde geçişi tam olarak yapın

dilaraaxing

Kedim iki gündür yine sarı sıvı kusuyor. Biraz köpüklü. :'( Sabah uyanır uyanmaz oluyor genelde. Kum dökmeyi bıraktı. Tüy için pastasınıda veriyorum. İç dış parazit yapalı bir ay bile olmadı... mamasına da alıştı artık yani. Cidden nedeni ne olabilir T___T

patili

tahlil yaptırın bir rahatsızlık belirtisi olabilir. ufak bi hemogramda görür vet durum nedir

ygzkptn

Abimin kedisi ani mama değişimi yüzünden oturma odasının ortasına sarı sıvıyı kuşmuştu.Bence ani mama değişikliğinden dolayı