French Buldog Sahibiyim. Geçmeyen Bir Gıda Alerjisi Var Ve Hangi Mamayı Kullanmalıyım?

Buket77100

Merhabalar. 1 yaşında french bulldog sahibiyim. Yaklaşık 6 aydır. Tam olarak sebebini bilmemekle birlikte, veterinerler belirtilerin gıda alerjisi olduğunu söylemesiyle birçok mama denedim. Ama hiç bir faydası olmadı kaşıntılar devam etti. Ayda bir kortizon vurdurmak zorunda kalıyorum. Deride kızarıklık, kaşıntı ve pati yalaması var oğlumun. Lütfen bu sağlık sorununu çözen sahipler varsa bana yardımcı olabilir mi ?

11 CEVAP

Merhaba birebir aynı sorunu yaşadık, tedavi süreci çok uzun sürdü, kortizon verdiler, mantardır dediler vs vs. Advance Sensitive mama kullanarak ve ek gıdayı tamamen keserek bu sorunu çözdük. Aynı zamanda kefir/yoğurt kullanarak bağışıklığını destekleyin dedim. Uzun süre advance sensitive kullandıktan sonra şu an reflex plus somonlu yetişkin küçük ırk kullanıyoruz sorun tekrarlamadı çok şükür. Bir de bu dönemde yürüyüş, hareketlilik gerçekten iyi geliyor.

hayır mama değışımınden sonra tekrar vurunmadı 2 yıl oldu atlattık tekrarlamadı dediklerimi yaptık sadece umarım ışe yarar bebeğınde de :)

Merhaba benimde 1.5 yaşında bir oğlum var. Irk olarak frenchler hassas ve alerjiye yatkınlar, bahsettiğiniz çoğu şey bizde de var. Pro plan somonlu kullanıyorduk ancak mamadan kaynaklı sorunlar yaşadığımızı farkedip değiştirdik. Şu an tahılsız ve düzgün içerikli mamalar kullanıyoruz değiştirerek. Kaşıntı ve kızarıklıklar tamamen gitti. Pati yalamaları çok büyük oranda azaldı ama tamamen bitmesini beklemeyin dedi veteriner hekimimiz. Aynı zamanda sabah mamasına bira mayası akşam mamasına spirulina karıştırıyorum. Birde multi vitamin kullanıyoruz içten destek için. Umarım yardımcı olmuşumdur :)

Buket77100

Çok teşekkür ederim. Peki tekrar kortizona gerek kaldı mı bu süre içinde ?

Buket77100

İnşallah. Peki advance sensitive nin hangi mamasını aldınız kuzu etlisi pirinçli vs bi çok maması var hangisi acaba ? (Çok soru sordum kusura bakmayın)

advance sensıtıve somonlu kucuk ırk yetıskın mamasını kullandık fıyatı şu an bır tık yuksek ıyılesene kadar kullanın emın olun faydasını goreceksın

erlcnr1903

benim frenchimde de vardı royal caninin hipoalerjenik mama kullandım geçti sonrasında happydogun glutensiz maması vardı kuzu etli pirinçli onu kullanmaya başladım bişeyi kalmadı

yagmuraksy

Benim frenchimde de vardı alerjik köpeklere özel mamalar var ben advance kullandım sizin köpeğinize hangisi iyi gleir bilmiyorum onları kullanıp dışardan bir şey vermeyin mümkün olduğunca

UYE

FRANCEZ BUL DOG MAMASI ALIN İNTERNETE YAZIN ROYAL CANINİN HER KÖPEĞE UYGUN CİNSİNE UYGUN MAMA VAR ONDAN AL BEN LABRADOR RETRİVER ALIYORUM SENDE FRENCEZ BULDOG AL DERİM

Zeynepulku

Bu ırklar deri hassasiyeti çok fazla. Vet hekimler de bulabileceğiniz reçeteli mamalar denediniz mi? Genelde en iyi sonuç onlardan alınır

MARTEN

Benim de 1,5 yaşında erkek french bulldoğum var ve neler debediysem neler yaptıysam geçmedi son çare.

hill's DERM COMPLETE KESİN KULLANIN....