Acil Bakın.

Adger

Arkadaşlar yavru kedim 2-3 gün önce 2 tane diş Çıkardı Ve ondan Beri Mama yemiyor.Günde anca 10 gram yiyor. Mama kabından Asla Mama yemiyor Yere koyunca 2-3 tane yiyor. Başka şeyleri yiyor ama Mesela Tavuk, böcek falan. Mamadan sıkıldı mı diye başka Bir mamanın Tavulu Ve kuzulu numunesini Sipariş edicem. Şimdi Tavuk pişirip vereyim mi?

4 CEVAP

Cookietobby

Tam olarak kaç aylık

Adger

5 veya 5.5 aylık aylık. Diş çıkardığı için mi böyle?

emreovec

Diş çıkardığı için canını yakıyordur mama. O da yumuşak tavuk yemeyi tercih ediyor haliyle. Tavuk ya da ıslak mama verebilirsiniz. Ya da ıslak ile kuru mama karıştırma yapabilirsiniz. Kuru mamadan da çok soğumasın.

Nazliig

Diş çıkardığı için biraz iştahsız olabilir. Mamayı yumuşatarak vermeyi deneyin. Evet haşlanmış tavuk gibi yumuşak yiyecekler verebilirsin. İştahını artırmak için mamayı ısıtmak da bir çözüm olabilir. Eğer yaptıklarınıza rağmen hala bir şey yemezse veterinere danışın.