Yavru Kedi Beslenmesi

Brnylmz

Yavru kediler günlük ne kadar mama yemeli ve ne sıklıkla yemeli?

2 CEVAP

Havanese_Siri

kilosuna, ayına ve mamaya göre değişir

ursaminor

Ne kadar yavru olduğuna bağlıdır. İlk 4 ay çok farklı, sonraki 8 ay çok farklıdır.
Dişleri dökülüp yeni dişleri çıktı mı? Süt dişleriyle kuru mama yemek canlarını acıtıyor mesela... Avucunuzdan mamayı yemeye çalışırken acıyla baktığında hemen anlaşılıyor inanın. :( O dönemi mamayı ılık suyla ıslatarak geçirmiştik biz.
"Ne kadar" konusu ise daha genel bir şekilde yanıtlanabilir. Yavrucuklar güçlerini kazanana kadar mama kabının kaldırılması pek önerilmez. Bazıları disipline etmek için belirli saatlerde verseler de yavrularda genellikle böyle yapmamak lazım. Zaten biyolojik saatleri çok dakik oluyor büyüdükçe. Benim naçizane fikrim, hep mama olsun, o acıktıkça yesin.