Kedim Sürekli Yemek Yemek İstiyor Ama Asla Kuru Mama Yemiyor

suzangler

Kedim hastalık sürecini atlattıktan sonra iştahı inanılmaz açıldı.Ama kuru mamasını asla yemiyor değiştirdik beğenmiyordur artık diye ilk cok açıklığından yedi simdi yine yemiyor.Sürekli bizim yemeklerimize saldırıyor, yaş mama istiyor, et tavuk yemek istiyor, mutfak kapısını tırmalıyor ve sürekli miyavliyor.Bu durumu nasıl çözebiliriz çaresiz kaldım gerçekten (hala zayıf, kilolu degil)

5 CEVAP

suzangler

Midesi hala cok hassas cok yediginde kusuyor ve az az vermeye çalışıyoruz ama sürekli acliktan miyavliyor resmen.Zararlı diye yediklerimizden vermek istemiyorum ama deliriyor kedimi ilk defa böyle görüyorum

schembri2

Patron sizsiniz, taviz vermeyin, mrk etmeyin paşa paşa yer kuru mamayı, lakin sakın yediklerinizden vermeyin, astarını isterler ;)

emreovec

Kuru mama ve ıslak mamayı karıştırıp vermeyi denediniz mi?

aslihan_e

Kıyamam... En azından tavuk haşlayıp suyunu içirseniz çok iyi olur. Midesi hassassa şuan kuru mama yemese daha iyi. Tavuk suyunun iyileştirici özelliği var.

suzangler

Tavuk veriyorum genelde cok seviyor ama yarısını yere dokuyor yerken o kadar deliriyor ki yemek görünce ksjdjsjfj yaş mamayla karıştırıp veriyorum sırf mamasını yesin diye zaten ama ilk seferde yiyiyo bırakıyor kuru mamayla olunca