Kedi Yoğurt Yer Mi?

didemsahin

Çeşit olması için kuru mamayı ezip yoğurtla karıştırsam bi zararı olur mu ? Kedim 2 aylık

6 CEVAP

Havanese_Siri

fazla olmadığı taktirde yararlıdır

ursaminor

Endüstriyel üretim yoğurt olmaması lazım.
Kedilerin kemik gelişimi için, yavruyken günde bir tatlı kaşığı (veya birkaç çay kaşığı) ev yoğurdu vermek gerekiyor zaten.
Bunun için satılan ürünler de var; örneğin Yoghurt for cats 150 g - Türkiye'de yok (ama olmasın da zaten ev yoğurdu yapılan bir ülkeyiz biz :)
Ve ev yoğurdu kesinlikle daha iyidir...

Kalsiyum ihtiyacı için macun da kullanabilirsiniz: Baby Paste 100 g Bu ürün Türkiye'de satılıyor. Çok lezzetli olduğundan kediniz zevkten ve mutluluktan çıldırabilir uyarayım :)

Ekin_Meow

fazla koymayın :) yoğurdu

Ahmetemind

kedinizi kuru mamaya alıştırmak istiyorsanız ilk gün yoğurdu çok kuru mamayı az koyun.Daha sonra zamanlar yoğurdu az kuru mamayı çok koymaya başlayın.Fazla yoğurtun zararı var.

Panky55

Yer

Duman14

Ev yapımı yoğurt ise yiyebilir