Kedim Tırmaladı Sorun Olur Mu

Sekerrimm

Yavru bir kedim var ve kendisi sokak kedisi ve bugün normalden çok daha büyük bir şekilde tırmaladı. Aslında korktuğu için filan olmadı oyun oynarken tutmak istedi bende çektiğimde çizmiş oldu. Çizdikten hemen sonra sabunla yıkadım, bir sorun olur mu? Henüz aşıları yok. Çizik fotoğrafta göründüğü gibi.

10 CEVAP

Panky55

Eğer aşılı ve bir hastalığı yoksa sorun olmaz

yasement

Yok böyle çiziklerden bir şey olmaz ama yara kötüye giderse yani sulanma çok kabarma kaşınma olursa ihmal etmeyin

Sekerrimm

Tamam teşekkürler

ilknrdaisy

Kedimi ilk sokakta gordugum gun yakalamaya calisirken ellerime cok derin cizikler atmisti, ilk kez bir kedi beni tirmaladigi icin ellerim 24 saat icinde sisti kabardi sulandi bi de ben krem surdum o daha da sulandirdi, veteriner kedimde kuduz tarzi hastalığın olmadığını söylemişti, ama benim elim sis olduğu icin hareket bile ettiremiyordum, doktora gittim kuduz asisi verdi 5 tane. Bi de antibiyotik falan, 1 hafta içinde geçti. İlginç olan daha sonraki ciziklerde tirmalamalarda hiç şişmedi acaba ilk kez tirmalanmalarla mi ilgili diye düşünüyorum hep... (vücut tepki mi verdi gibilerinden) yani 1 hafta icinde geçiyor benim o yarık gibi çizikten bile iz kalmadı iz de kalmaz merak etme :)

ilknrdaisy

Kedim beni her gün fotodaki gibi çiziyor merak etme sorun olmaz çok hafif onlar :)

mehmet24us

ev kedisi ve hiç sokağa çıkmıyorsa birşey olmaz. ama canının yandığını ona belli et. zamanla tırnaklarını kullanmayı öğrenir.

kediler

Sokağa çıkmıyorsa sorun olmaz.

meminkoroglu

tentürdiyotla temzileyin hiç bir şey olmaz

Sekerrimm

Hastalığı yok ama aşı yaptırılmadı

Sekerrimm

Teşekkür ederimmmmm