Kedimin Çenesinin Altındaki Yara

Kedimin 1 gün önce çenesinin altında kırmızı leke yara gibi birşey çıktı ve büyüyor sanki

5 CEVAP

bokcuk

Plastik mama kabı kullanıyorsanız veya kedinizin mama kabını uzun süredir temizlemediyseniz çene apsesi olabilir. Ama ben anlamadım fotodan. Eğer dediğim gibiyse çene apsesi olmuştur belki vete gidin onlar ilaç veriü

bokcuk

Bence cam kase kullanın onlar için daha sağlıklı hatta evdek bir porselen kaseyi bile kullanabilirsiniz ama kardeşiyle oynarken de olmuş olabilir tabii

Ketonmanya

Bence vakit geçirmeden veteriner hekiminize göstermelisiniz. Eğer kardeşiyle oynarken yaralanmışsa tabii ki sorun değil ancak mantar ya da egzama ise bu hastalıklar bulaşıcı olduklarından kardeşi de risk altında demektir. Ayrıca bu hastalıkların tedavilerine ne kadar geç başlanırsa tedavi süreci o kadar zorlu oluyor, özellikle de mantar hastalığında. Tabii ki umarım basit bir tırnak yarasıdır ancak temkinli olmakta her zaman fayda var.

Patili günler dilerim. :)

Plastik mama kabı ama temizliyorum gün aşırı kardeşi ile beraber oyun oynarken oluştur diye düşünmüştüm

Veteriner kesim çözüm sanirim plastik tabak kullanıyordum artık yaklaşamam 1 daha teskkur ederim cevap yazdığınız için
Patili günler dilerim.